DDF ALOE TONING COMPLEX

By  |  0 Comments

| DDF ALOE CİLT RAHATLATICI SPREY TONİK |

Bugünkü yazımda yaklaşık 2 ay önce kullanmaya başladığım DDF Rahatlatıcı Sprey Tonik hakkında araştırmalarımı ve kullanıcı yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim. 

Ürün ne işe yarıyor? 

Dermokozmetik alanında tanınırlığa sahip ve üst segment diyebileceğimiz bir marka DDF. Tüm ürünlerini 4 adımda sınıflandırmış; Temizleme-Onarım-Nemlendirme-Koruma.

İncelediğimiz ürün markanın onarım adımında yer alıyor (aynı anda da hassas cilt kategorisinde). 

ddf seri

DDF’in favori ürünlerinden olan bu cilt yatıştırıcı tonik, tüm cilt tiplerine öneriliyor. Sağlıklı cildin kendi nem mekanizmasında yer alan nemlendirici molekül Sodyum PCA, ürünün içeriğinde ön plana çıkarılıyor. Bu sayede cildi nemlendirmeyi, hassas ciltleri yatıştırmayı (tıraş sonrası, güneş sonrası vb.), yine Sodyum PCA ile cilt PH’ını doğal şekilde dengelemeyi hedefliyor. A vitamini, B5 vitamini ve E vitamini karışımlarıyla çizgi/kırışıklık problemiyle savaşırken, Aloe vera ile cildi yatıştırıyor.

Ürün koku, paraben, yağ içermiyor.

Tavsiye edilen kullanım şekli: Gün içerisinde istenilen sıklıkla, gözlerimizi kapatıp yüzümüze sprey olarak sıkıyoruz. Kuruması için kısa bir süre bekliyoruz. Makyaj altı ve makyaj üstüne kullanılabiliyor.

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

iiiilll

İçerik listesi, en çok kullanılan maddelerden, en az kullanılan maddelere doğru yazılmaktadır. Ürünümüzde en çok kullanılan 2. madde Butylene Glycol; içerikteki tüm maddelerin homojen olarak (eşit oranda) karışmalarını sağlıyor. Ayrıca ürünün yapısını incelterek püskürtme kolaylığı sağlıyor. Cilt sağlığı açısından olumlu olumsuz pek çok farklı yorum yapılıyor. 

3. madde Gliserin; cildi yumuşatma, nemlendirme ve cildin en üst tabakasındaki nem miktarını artırmaya katkıda bulunma görevleri var. Ayrıca kıvam artırıcı/ nem tutucu olarak kullanılabiliyor.

4. madde PEG-25 (Hidrojene Hint Yağı). Sentetik PEG ile hint yağının birleşimidir. PEG harfleri; Polyethylene Glycol’ün kısaltmasıdır. PEG’ler; ürün inceltici, arındırıcı, yumuşatıcı olarak kullanılan petrol bazlı bileşiklerdir. PEG ifadesinin yanında yazan rakam; bileşiğin yaklaşık moleküler ağırlığını göstermektedir. Molekül ağırlığı ne kadar düşük olursa, bileşimin deriye nüfus etmesi o kadar kolay oluyor ne yazık ki! Deriye kolaylıkla nüfuz eden bu petrol türevi maddenin verdiği en büyük zarar ise; protein ve hücre yapısını zayıflatıcı yan etkileri. PEG’lerin üretim sürecinde etilen oksit kullanılıyor. Etilen oksit bilinen bir kanserojendir, insan gelişimini engelleyebilir ve sinir sistemine zarar verebilir.

5. madde Polysorbate 20bu madde, temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan bitkisel yağlar için çözücü görevi görür. Kendisi zararlı bir madde olmasa da, tıpkı PEG çeşitleri gibi üretim sürecinde kullanılan kimyasallar ve dolayısıyla ortaya çıkan yan ürünler cilt ve hatta sağlık için zararlı olabilmektedir.

Listenin devamında Sodyum PCA, paraben yerine kullanılan koruyucu madde Phenoxyethanol, Aloe Vera ve listenin sonlarına doğru da tanıtımında bahsedilen vitaminler yer alıyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

ddf reÜrünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Kişisel yorumlarıma diğer kullanıcıların ortak yorumlarını da ekleyerek sizlerle paylaşmak isterim:  

(+) Nemlendirici kullanmak istemediğim çok sıcak günlerde yüzümü nemlendirmek için uyguladım. Bu işlevi gayet başarılı şekilde yerine getirdi. (cilt tipim karma)

(+) Epilasyon sonrası uygulayacağınız bölgeyi ferahlatıyor, yatıştırıyor.

(+) Sivilce yapmıyor. Bunu çok fazla kullanıcı yorumuyla teyid ettim. Aynı şekilde hassas ciltlerle de uyumlu.

(+) Sıcak havalarda buzdolabında saklayarak kullanmış pek çok kişi, bana da mantıklı geldi. Daha ufak spreyli bir kaba boşaltılıp deneyeceğim. (denedim, oldukça başarılı)

(+) Güneşlenirken ve deniz sonrası plajda uygulamak için oldukça ideal. Aynı zamanda kızarmış/irite olmuş ciltler için gayet faydalı. Bizzat deneyimledim. 

(+) İyi emiliyor, ciltte kesinlikle yapış yapış bir tabaka bırakmıyor. Aynı zamanda pamukla da uygulanabilir (temizleyici tonik olarak).

(+) Nemlendirici öncesi uygulandığında, cildi hazırlayarak nemlendiricinin emilimini artırdığını düşünüyorum. 

(+) Ayrıca vakit namazlarını kılan arkadaşlarım için, her abdest sonrası krem sürmek maliyetli ve bazen de cilde ağır geldiğinden, bu spreyi uygulayarak ciltlerine nem verebilirler. 

Ben şu günlerde güneş kremi öncesi bu ürünü yüzüme sıkıyorum ve çok kısa bekliyorum. Ardından renkli güneş kremi/BB krem uygulayıp dışarı bu şekilde çıkıyorum. Oldukça memnunum. 

Ürünü sizlere de öneriyorum.

Herkese güzel günler dilerim. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>