L’OCCITANE DIVINE EYE BALM

By  |  0 Comments

| L’OCCITANE DIVINE GÖZ KREMİ |

Ürün ne işe yarıyor? 

Immortalle Divine Eye Balm, Loccitane markasının Immortalle Divine serisinde yer alıyor.

setBu seri, Ölmez Otu çiçeğinden özel damıtma teknolojisiyle (yeşil teknoloji olarak isimlendirilmiş), özellikle yaşlanma belirtileri oluşmuş ciltler için yaşlanma karşıtı bakım yaparken, aynı zamanda da cilde ışıltılı, aydınlık ve daha genç bir görünüm vermeyi hedefliyor. 

Yazımıza misafir olan Divine Eye Balm, serinin yoğun kıvamlı (balsam) göz kremi. İçeriğindeki Ölmez otu özü ve shea yağı sayesinde göz çevresi için kolajen ve E vitamini desteği sunarak,  göz çevresini yaşlanmaya karşın yeniden yapılandırmayı, iç ve dış etkenlere karşı korumayı vadediyor. Özellikle Ölmez otu, Retinol maddesine doğal alternatif olarak gösterilirken; besleyici balsam yaşlanmanın başlıca belirtileri olan kaz ayakları, kırışıklıklar, göz kapağı sarkmalarını hedef alıyor. 28 günlük kullanımda göz çevresine çok daha genç görüm kazandırmayı, yaşlanmanın izlerini silmeyi, göz altı şişkinlikleri ve morluklarını yok etmeyi, sarkan göz kapaklarını ve göz altlarını daha sıkı hale getirmeyi vadediyor. 

Ürünü 2 şekilde kullanabiliyoruz:

♣ Sabah/akşam göz kremi olarak. Kullanım önerisini de sizinle paylaşmak isterim;LO

1. adım: Pirinç tanesi kadar ürünü alıp, orta ve yüzük parmaklarımız ile tüm göz çevremizde halka çizerek dağıtıyoruz. 2. adım: Tüm parmaklarımızla göz çevresine minik vuruşlar yapıyoruz. 3. adım: Orta ve yüzük parmaklarımız ile göz çukuru çevresinde içten dışa masaj yapıyoruz. 

 Haftada 2 kez kullanabileceğimiz göz maskesi olarak. [İnce bir tabaka halinde göz çevresine sürüyoruz ve emilimi için 5 dakika bekliyoruz]

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

Ürünün vaatleri göz kamaştırıyor Bakalım içerik listesi bize neler anlatıyor? Hep birlikte okuyalım.

ingredients

İçerik listesi, ürünlerin içindeki maddelerin yoğunluk sıralamasına göre yazılıyor. 

İçerik listesinde 2. sırada yer alan madde Shea yağı. Bu yararlı yağ; cildin nem ve su dengesini koruyor, A ve E vitaminli içeriğiyle yaşlanma etkileriyle savaşıyor, cildi besliyor ve cildin elastikiyetini korumak için çalışıyor. Aynı zamanda cildi nemlendirici ve ciltteki yaraları iyileştirici etkisi var.

3. sıradaki madde Coco-Caprylate/Caprate; tümü bitkisel kaynaklı içerikler olan Hindistan cevizi yağ asitleri, caprylic ve capric asitlerin karışımı olup, özellikle bitkisel yağların yoğun kullanıldığı ürünlere, cilde kolay sürülme ve emilim özelliği kazandırıyor. Cilt bakım yağlarında ana bir baz olarak kullanılmaktadır ve sentetik silikonlara harika bir alternatiftir. Cilt tarafından kolaylıkla emilir ve pürüzsüz ve ipeksi bir bitiriş sunuyor. 

4. madde olan Gliserin maddesi, nem tutucu olarak cildin en üst tabakasının nem miktarını artırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda ürünün de nem kaybını önleyerek, kurumasına engel oluyor. Kozmetik sektöründe en etkili ve güvenilir nem tutucular arasında gösteriliyor. Sabunlar, diş macunları, tıraş ürünleri, saç ve cilt bakım ürünlerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. 

Listenin 12. sırasından itibaren Ölmez otu çiçeği, gövdesi ve çeşitli yağ özleri yer alıyor. Listede ayrıca gül, ayçiçeği, mersin ağacı bitkisi ve birçok çeşitli bitki özlerini ve yağlarını görüyoruz. Doğal içerikli kıvam artırıcı ve iyi bir düzeyde ilave E vitamini de eklenmiş. Zararlı olabilecek kimyasalların sayısı ise yok denecek kadar az. 

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

Ürünü geçtiğimiz 2020 yılı kış ve ilkbahar döneminde kullandım. Hem kendi yorumlarımı, hem de diğer  kullanıcı yorumlarını derleyip aktarmak isterim.

(+) İlk kullanımdan itibaren fark edeceksiniz; göz çevresini tüm koşullarda mükemmel nemlendiriyor. 

(+) İçerik listesi cildi nemlendirmek, desteklemek ve hatta yaşlanmaya karşı koymak üzere başarılı. Her şeyden önce oldukça temiz ve bitkisel içeriklere sahip. Silikon içermeyen bir ürüne denk gelebilmek sevindirici…

(+) Özellikle günün sonunda yorgun ve bizden ilgi bekleyen göz çevremize uygulamak hoş oluyor. Ciltteki o rahatlamayı hissetmek çok güzel. Piyasada, içeriğinde hiç silikon olmaksızın bu kadar başarılı nemlendiren nadir göz ürünlerinden biri olduğunu düşünüyorum. 

(+) Yoğunluğundan dolayı akşamları kullandım. Sizlere de böyle kullanmanızı öneririm. 

(+) Meydana gelmiş çizgiler üzerinde etkisi olmasa da, içeriğindeki yararlı içerikler ve nemlendirici etkisinden dolayı yeni çizgi kırışık oluşmasını engelleyecektir. 

Gelelim olumsuz özelliklerine;

(-) Ürünün içerik listesinde de incelediğimiz gibi, çok miktarda bitkisel yağ içeriyor ve kıvamı da epey yoğun (isminden de anlaşılacağı üzere bir balsam). Cilt tarafından emilse bile, balsam kıvamlı içeriği nedeniyle göz çevresinde beyaz yağ butoncuğu yapma ihtimali yüksek ne yazık ki…

Ekran Alıntısı(-) Ürünün paketlemesi resimde de görüldüğü üzere kavanoz şeklinde. Her seferinde ürünü kavanozun içinden spatula ile almak hem pratik değil, hem hijyenik değil; ama daha da kötüsü krem her seferinde hava ile temas etmesi. 

(-) Ürün tanıtımında vurgulanan geriye dönük yaşlanma izlerini silebilecek, elastikiyet kaybını tersine çevirebilecek ya da oluşmuş kaz ayaklarını yok edebilecek bir içerik listesi yok. Bu nedenle böyle bir etkisi de yok. 

(-) Ürün sabah makyaj öncesi kullanıldığında, yoğunluğu nedeniyle biraz işinizi zorlaştıracaktır. Hele ki yaz aylarında gündüz kullanımı göz çevresine biraz ağır/yoğun gelebilir. 

(-) Ürünün şu anda fiyatı çok yüksek. Her ne kadar uzun süre kullanılsa da, fayda maliyet analizi yapılırsa bir daha satın almayı düşünmüyorum. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>