GUERLAIN ABEILLE ROYALE BLACK BEE HONEY BALM

By  |  0 Comments

| GUERLAIN ABEILLE ROYALE BLACK BEE HONEY BALM |

Bugünkü yazımda, epey zamandır başucumda duran ve birçok durumda kurtarıcım olan bir üründen bahsetmek istiyorum.

Ürün ne işe yarıyor? 

Ürün, Guerlain markasının Abeille Royale serisinde yer alıyor. Guerlain markası; tabiatta bilinen en etkili doğal canlandırıcı maddelerden olan bal ve arı sütü üzerinde Guerlain Research tarafından yaptığı çalışmaları neticesinde, bal ve yan ürünlerinin ciltte gözle görülür yaşlanma belirtilerini azaltma etkisini bilimsel olarak kanıtlayarak, ödüllü bir cilt bakımı koleksiyonu olan Abeille Royale’i yaratmıştır. Seride yaşlanma karşıtı cilt bakım yağları, maskeler, nemlendiriciler, göz çevresi ürünler ve balsamlar yer alıyor. 

gu7

 

Guerlain Abeille Royale Blackbee Honey Balm; aşırı soğuk veya sıcak hava, çok yoğun güneş ışığı, sert su ve nemsizlik gibi koşullar nedeniyle kurumuş ve güçsüzleşmiş ciltler için özel olarak formüle edilmiş ve cildi derinlemesine beslemeyi ve cildin seviyede kendini onarma becerisini artırmayı vadeden çok amaçlı bir balsam. 

Guerlain Abeille Royale Siyah arı balı içeren bu yoğun besleyici balsam cilt onarımını optimize etmeyi hedefliyor; cilt besleniyor, esnek ve rahat hissediyor, kusurlar ve kırışıklıklar önemli ölçüde azalıyor. 

Kullanımı: Yüze, ellere, dirseklere, veya vücutta sorun yaşayan diğer bölgelere az bir miktar alıp, masajla inceltip sürülebilir. Tek başına ya da rutin cilt bakımınıza ek olarak kullanabilirsiniz. Ben özellikle çok soğuk havalarda kuruluk hissettiğim göz çevreme ve dudaklarıma çok az bir miktarı nazik bir masajla uyguluyorum.  

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

Bakalım ürünün içerik listesi, ürünün vadettiklerini yerine getirecek etkiye sahip mi? Birlikte incelemek isterim. 

Öncelikle, listenin sıralaması, ürünün içeriğindeki maddelerin yoğunluğunu bize anlatmakta. (En çok kullanılan madde içerik listesinin ilk sıralarında, en az kullanılanlar ise içeriğin son sıralarında yazılmaktadır). Listenin en başındaki ilk kısım, ürünün neredeyse 3/4’lük kısmını oluşturur. 

gu ingre

İçerik listesinde 2. sıradaki madde Glycerin. Gliserin; aynı zamanda cildimizde de bulunan doğal bir nemlendirici. Kozmetik sektöründe çok yaygın kullanılan güvenli, etkili ve ucuz bir molekül. Cildin lipid tabakasının dış etkenlere karşı savunmasını artırıyor, cilt bariyerinin korunmasına ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Özellikle yüksek gliserinli nemlendiriciler, şiddetli kuru ciltlerin tedavisi için sıklıkla kullanılır. Ayrıca nem tutucu olarak, cildin en üst tabakasının nem miktarını artırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda ürünün de nem kaybını önleyerek, kurumasına engel oluyor. Kozmetik sektöründe en etkili ve güvenilir nem tutucular arasında gösteriliyor. Ayrıca sabunlar, diş macunları, tıraş ürünleri, saç ve cilt bakım ürünlerinde de bu özelliği nedeniyle sıklıkla karşımıza çıkıyor.

meadow3. madde Limnanthes Alba Seed Oil; çayır köpüğü çiçeği tohum yağı. Kuzey Kaliforniya ve Oregon’a özgü bu çiçekten yapılan çayır köpüğü tohumu yağı hafif, kokusuz, komedojenik olmayan ve doğrudan cilde de sürülebilen çok etkili bir nemlendirici. Nemi cilde hapseden bir cilt yumuşatıcı aynı zamanda da. Uzun zincirli yağ asitlerinden oluşan stabil bir kimyasal yapısı olduğu için, çabuk bozulmaya meyilli ürünler için çok önemli bir katkı yapmaktadır; ayrıca bu yapı cildin kendi yağında bulunan bazı yağ asitleriyle kimyasal benzerliğe de sahiptir.

Bu yağın içerisindeki bileşikler, UVB nin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmek ve ayrıca cildin kendi antioksidan savunmasını (kendisi bir antioksidan olmasa bile) olumlu yönde etkilemeye yardımcıdır. 

4. ve 5. maddeler hindistan cevizi türev yağları ve bal. 

6. madde Pentaerythrityl Tetraisostearate; izostearik asitten elde edilen sıvı bir yumuşatıcı. Ciltte yapışkan bir his bırakmadan suya da dayanıklı bir yumuşatıcı tabaka oluşturma özelliğine sahip. Bu özellikle nedeniyle bilhassa dudak balsamları gibi bakım ürünlerinde çok sık kullanılıyor.  

Listenin içeriğinde ayrıca Shea yağı, E-vitamini, hyaluronik asit gibi cilt için çok faydalı maddeler de bulunuyor. 

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

Bu ürünle 2018 kışında tanıştım. Memnun kaldığım için 2. kez satın aldım. Yorumlarımı paylaşmak isterim:

(+) Ürünü çok sıcak yaz günlerinde / çok soğuk kış günlerinde nemlendirmekte zorlandığım göz çevreme ve dudaklarıma ihtiyaç halinde uygulamaktayım. İnanılmaz memnunum. Ürün tanıtımında vadettiği gibi zor hava koşullarına maruz kalan cildi onarıyor, besliyor ve birkaç günlük kullanım ardından cilt normale dönüyor.

guu

(+) Ürünün içerik listesi, ürünün tanıtımıyla, reklamıyla ve hedefiyle oldukça uyumlu. Kaliteli, cilt için oldukça yararlı ve etkili bir içeriğe sahip. Guerlain markası bir kez daha takdirimi ve sevgimi kazandı… 

(+) Pürüzsüz, mumsu, balsam dokuya sahip. Epey yoğun maddelerden ve yağlardan oluşan bir krem olmasına rağmen yağlı değil, çok kolay sürülüyor ve emiliyor; bunu içerik listesindeki maddelerin çok doğru seçilmesine ve dengeli kullanılmasına bağlıyorum. Her gün kullanım için uygun mudur bilemiyorum, belki yüz bölgesini yorabilir ya da ağır gelebilir; ancak dönemsel kullanmak için şahane!

(+) Ürün 30 ml’lik çok pratik bir plastik tüp içerisinde yer alıyor. Yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ağız kısmı da tam olması gereken büyüklükte; ayrıca hava ile de temas etmiyor. İstediğiniz miktarda ürünü tüpü sıkmak vasıtasıyla alabiliyorsunuz. 

(+) Ürün dönemsel kullanılan bir ürün olduğu için, uzun sürede bitiyor. Dolayısıyla koruyucu madde içermesi gerekli diye düşünüyorum. Üründe koruyucu olarak Paraben yerine Phenoxyethanol kullanılmış. Parabene göre daha az zararlı diyebiliriz. 

(+) Ürünün kokusu o kadar güzel ki bağımlılık yapıyor :) missssss gibi bir bal kokusu.

Gelelim olumsuz değerlendirmelerime;

(-) Ürünün tanıtımında yüz haricinde dirsekler, ayaklar, eller ve vücudun diğer tüm bölgelerinde kullanılması önerilmiş. Eğer bu kadar geniş kapsamlı uygulanması öneriliyor ise, 30 ml değil, daha büyük bir ebatta üretilmeliydi diye düşünüyorum.

(-) Dönemsel kullanılan bir ürüne göre fiyatı oldukça yüksek ne yazık ki. Sadece yüz bölgesinde kullanırsanız uzun süre kullanabilirsiniz ancak dirsek ya da ellerime de süreyim derseniz, ürün hemen bitiyor. 

Ürünü yeniden satın almayı düşündüğüm gibi, yukarıda bahsettiğim etkileri ve faydaları çerçevesinde sizlere de öneriyorum.

Sevgiler 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>