TERİMLER ve KOZMETİK

GLİSERİN: 

Gliserin, suyu ciltte saatlerce tutma etkisi ile bilinmektedir. Kozmetik sektöründe cilt yüzeyinin pürüzsüzlüğünün korunması ve özellikle nemsizlik/cilt kuruluğu nedeniyle oluşmuş ince çizgilerin yok edilmesi amacıyla bakım ürünlerinde sıkça kullanılan etken maddelerdendir.

SERAMİD: 

Cilt bariyerinin oluşturulması ve sağlamlaştırılmasında cildi destekler. Cilde krem ve serumlar içerisinde dışarıdan uygulandığında, koruyucu ve cildi pürüzsüzleştirici bir tabaka oluşturuyor.

SİLİSYUM: 

Silisyum ciltte doğal nemlendirme sağlar, bu nedenle de cilt kuruluğunun sebep olabileceği ince çizgileri ortadan kaldırır. Ayrıca cilt elastikiyetini de artırır.

MAGNEZYUM:

Magnezyum, cilt hücrelerine oksijen takviyesi yapılmasını sağlıyor.

KALSİYUM:

Hücre yenilenme sürecine destek oluyor.

C VİTAMİNİ:

Cvitamini ciltte kolajen oluşumunu destekler. Antioksidan görevi görerek yaşlanma karşıtı süreçte cildi destekler. Cilt lekelerini (pigment) hafifletmeye yardımcı olur.

PHYTO HORMONLAR:

Menopoz nedeniyle vücutta azalan östrojen hormonunu bitkilerden alarak cilde takviye eder.

PEPTİT:

Vücudun kendi yapı taşlarından olup, görevi cildin doğal yenilenme döngüsü için hücrelere başlangıç komutu vermektir. Peptit aynı zamanda ciltte kolajen üretimini de destekler ve harekete geçirilmesinde yardımcı olur.

POLİFENOL:

Polifenol maddesi yeşil çay, üzüm çekirdeği gibi bitkilerde doğal olarak yer almaktadır. Güçlü bir antioksidan oluşu nedeniyle serbest radikallerle savaşır. Bu nedenle de bir çok yaşlanma karşıtı üründe kullanılıyor.

KOENZİM Q10:

Güçlü bir serbest radikal avcısıdır. Cildin yaşamsal enerji gereksiniminin karşılanmasına destek olur.