YVES SAINT LAURENT GRANÜLSÜZ PEELİNG

By  |  0 Comments

Yves Saint Laurent Top Secrets Natural Action         Exfoliator Granule-Free /       

Merhabalar…

Uzunca bir suredir düzenli olarak kullandığım bir kozmetik ürünü hakkında bildiklerimi sizlerle de paylaşmak isterim.

Ürünümüz, Yves Saint Laurent markasının ödüllü peelingi Top Secrets  Natural Action Exfoliator Granule-Free.

Gelin sırlarını birlikte inceleyelim :)

Ürün ne işe yarıyor?

YSL Top Secrets  Natural Action Exfoliator granülsüz (aşındırıcı minik parçacıklar içermeyen) peeling, ciltle temas ettiğinde ilk önce hafif bir yağ tabakasına, suyla buluştuğunda ise hafif bir emisyon kıvamına dönüşerek; cildin üst tabakasındaki ölü cilt hücrelerini ve ciltte biriken kiri nazikçe arındırmayı vaad ediyor.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Hassas ciltler de dahil tüm cilt tipleri için tum mevsim şartlarında uygun bir urun. Granulsuz yapısı sayesinde, ciltte tahriş ve kızarıklılığa sebep olmadan en hassas, kuru, çabuk tepki veren ve akneye meyilli ciltlerde bile etkili arındırma için kullanılabiliyor.

Kuru, hassas ya da sivilceli cilt tipine sahipseniz, mutlaka denemenizi oneririm; cünkü peeling ürünlerinde granülsüz yapıya raslamak çok zor, bu nedenle bu urun iyi bir alternatif olabilir.

Karma ve yağlı cilt tipleri için ise, cilt hassaslaştığı zamanlarda kullanımı rahatlatıcı olsa da, daha derin bir arıtım sağlayacak güçlü ve etkili ürünler mevcut.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Karmadan yağlıya donuk bir cilde sahip olduğum için, granüllü peeling leri sık tercih ederim. Cilt bakım rutinim içerisinde haftada 2 kez peeling uygulaması yapmaya çalışıyorum ki, cildim ölü deriden ve sebum birikiminden arınsın, sebum dengesi sağlansın, içleri hızlıca dolan gözeneklerim derinlemesine temizlensin ve akışına bıraktığımda cildimde oluşan mat-pütürlü tabaka hemen arınabilsin.

Buraya kadar her şey tamam; ancak mevsim şartları sertleştiğinde yani çok soğuk kış günlerinde ya da çok sıcak yaz günlerinde granullu yapısından oldukça hoşnut olduğum peeling lerime elim çok tereddutle gidiyor. Cildimin ekstra kuruduğu ya da gerildiği bu donemlerde imdadıma yetişen bir sırrım var; YSL Top Secrets Exfoliator… Urun, ciltte hızlıca yayılıyor, kısa masaj sonrasinda incecik bir yağ tabakasına dönüşüyor. Bu arada, hoş kokusu ile koklama duyusuna da hitap ederek, insanda duyusal olarak lüks ve temizlik duygusu uyandırdığını düşünüyorum.. Biraz masaj ve ardından durulamanın bitişiyle cilt kadife yumuşaklığında, pürüssüz ve ışıltılı oluyor… Ciltte bıraktığı ışıltılı görünüm, kadife hissi ve temiz dokusu gerçekten tatmin edici.

Ürün masaj uygulamasıyla yağsı kıvama dönüştükten sonra, hemen yıkamayıp yaklaşık 5 dakika kadar beklenirse cilde nem takviyesi yaptığını da gözlemledim. Sanırım bu nedenle de olacak, ortaya tüm cilt tiplerini memnun edebilecek bir sonuç çıkıyor.

Hassas ciltler için çok uygun olduğunu düşünüyorum ve birebir uygulayarak bu fikri teyid ettim.

Granüllü peelinglerle kıyasladığımda, bu urunun cildi çok derinlemesine arındırdığını ya da gözenekleri derinlemesine temizlediğini ne yazık ki soyleyemeyeceğim. Ancak yine de zor zamanların kurtarıcı ve alternatifsiz urunu olduğunu düşünüyorum. Geniş gözenekli bir cildi arzu edilen şekilde arındıracağını vaad edemem ancak, cildi yıpratmadan ve nazikçe bu işlemi yaptığını söyleyebilirim.Bittiğinde yeniden satın alır mıyıııım? Cildimin hassaslaştığı dönemlerde kullanmak için alabilirim.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?

Hafif ve güzel kokulu bal kıvamındaki jel, içerdiği şeker ve ultra-ince bitkisel yağlar sayesinde cilt yüzeyinin nem dengesini değiştirmeden, cildin doğal biyolojik koruma kalkanı olan hidro-lipidik tabakaya zarar vermeden, cildin PH dengesini gozeterek cildi arındırıyor.

Urun, 75 ml’lik paketi içerisinde satılıyor. Kullanımı kolay ve şeffaf ambalajı sayesinde urunun içerisinde kalan miktarı gorebilmek guzel.

ysl1

Urunu nasil kullanmalıyız?

Temiz ve kuru cilte, parmak uçlarıyla masaj yapmak suretiyle uygulanır. Bal kıvamındaki ışıltılı jel, sıvılaşıp ince bir yağ tabakasına donuşene kadar cilde masajla yedirilmelidir. Urun uygulandıktan kısa bir sure sonra, cilt ısısıyla birleşerek bahsettiğim ince yağ tabakası haline gelmektedir (yaz aylarında çok daha hızlı sıvılaşıyor). Bir sure daha masaj yapmaya devam edip, yıkanmalıdır. Ben urunun ince yağ tabakası haline dönüştükten sonra, yaklaşık 4-5 dakika kadar ciltte bekletildiğinde, daha yoğun nem sağladığını tesadüfen deneyimledim. Bu şekilde uyguluyorum bir süredir. Sonrasında ılık suyla duruluyorum. Çok da kolay durulanıyor. Ardından kil maskesi uyguluyorum (karma-yağlı bir cilt yapım olduğundan). Tonik ve ardından da nemlendirici kremimi sürerek bakım rutinimi tamamlıyorum. Peeling işlemlerinin ardından cilt, anti-aging ürünleri ve diğer nemlendirici cilt bakım ürünlerinden daha yüksek bir fayda sağlıyor.

Haftada 2 kez kullanmanın yeterli olduğunu düşünüyorum.

Herkese guzel, ışıltılı ve bakımlı günler dilerim… :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>