Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey

By  |  0 Comments

Toni&Guy Heat Protection Mist 

Merhabalar.

Saçlarıma ısıyla şekil vermeyi seven biri olarak, fön, saç düzleştirme, maşa işlemlerini sık uygulamam nedeniyle saçlarım kolayca kırılıyor. Bu nedenle ısıl işlem öncesinde kullanılabilecek bakım ürünlerine özel bir ilgi duyuyorum. Toni&Guy markasının ısıya karşı koruyucu ürünüyle bu şekilde yollarımız kesişti.

                                                                                

Ürün ne işe yarıyor?

“Isı ile şekillendirme sonucu oluşan yıpranma, kırılma ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olarak, saçın yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.”

Isıya karşı koruyucu sprey, Toni&Guy markasının Prep serisinde yer alıyor. Bu seri, markanın şekillendirmeye hazırlık serisi olup; ısıyla saça şekil veren maşa, saç düzleştiricisi, fön makinası gibi aletlerin olumsuz etkilerinden saçımızı korumak amacıyla Heat Protection Mist ürününü seriye eklemiş.

 

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

(+) Bu ürün saçı kesinlikle yağlandırmıyor/ ağırlaştırmıyor/ kurutmuyor. Sıvı kıvamda olduğu için dağılması ve püskürtülmesi çok kolay.

bbbb

(+) Ürünün şişe tasarımı oldukça kullanışlı. Spreyin başlığı çok kullanışlı. Spreyin püskürttüğü ürün miktarı tam kararında.

(+) Spreyin başlığında yer alan ufak kilit mekanizması çok başarılı! İlk denememde açmakta çok zorlanmıştım, ancak ilerleyen zamanlarda faydasını gördüm. Ürünün yanlışlıkla açılması, sızıntı yapması imkansız.

(+) Saçımda kullandıktan sonra mutlaka bir yumuşaklık veriyor, saçı yatıştırıyor, ayrıca kabarmayı önlediğini de bizzat deneyimledim.

(+) Ürünün kokusu muhteşem :)

(-) Ürün miktarı az. 150 ml’lik ürün çok hızlı bitiyor. Fiyatı da oldukça yüksek.

(?) Isıya karşı koruyuculuğu konusunda biraz tereddütlüyüm, zira bu çok güçlü bir iddia; ancak bu ürünü kullandıktan sonra, şekillendirme işleminin daha kolay yapıldığını hatta şekillendiricilerde daha düşük ısının yeterli geldiğini deneyimledim. 

Bir forumda ürünle ilgili bir kullanıcı deneyi okumuştum; ürün kullanıcısı, sadece bir bileğine bu ürünü uyguluyor. Saç kurutma makinesi ile her iki bileğine de ısı uyguladığında, ürünün sıkıldığı bileğin daha az ısındığını farkediyor :) bunu ben de denedim, bende de aynı his oluştu :)

Yine de saç kırılmasını kesin şekilde önler demiyorum; bunu zaten marka da söylemiyor. “Yardımcı olur” bu ürün için doğru ve dürüst bir ifade :)

Ürünü nasıl kullanmalıyız?

tg3

Her türlü ısı ile şekillendirme öncesinde, kuru ya da ıslak saçımızın boy ve uçlarına eşit bir biçimde sıkılabilir, taramak suretiyle de dağılması sağlanır.

Ben bu ürünü saçlarımı kurutma makinesi ile kurutmadan hemen önce kullanıyorum. Eğer düzleştiriciyi ya da maşayı hemen uygulayacaksam, spreyi yenilememe gerek kalmıyor. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>