TONI&GUY ARINDIRICI DETOKS ŞAMPUANI

By  |  0 Comments

Toni&Guy Shampoo for Advanced Detox / 

Merhabalar.

Saçlarımız gün içinde birçok zorlayıcı faktöre maruz kalıyor; hava kirliliği, yıkanırken kullandığımız suların içerisindeki klor ve benzeri maddeler, güneş ışınları, kuru hava.

Bunların dışında saçımızı bizzat kendi ellerimizle maruz bıraktığımız belki de daha zorlayıcı durumlar var; saçlarımıza uyguladığımız ısıl işlemler (fön, maşa, saç kurutma makineleri), tararken yıpratma, kullandığımız saç şekillendirici ürünlerin (jöle, köpük, saç spreyi..) saçımızda bıraktığı artıklar, durulanmayan saç bakım yağlarının ve diğer bakım ürünlerinin saçımızda bıraktığı kalıntılar… Sanırım bu ikinci liste daha uzun oldu:)

Tüm bu olumsuzluklar için elimizden bir şeyler yapmak gelmeyebilir; ancak saçımızı şekillendiricilerin ve bakım ürünlerinin bıraktığı kalıntılardan kurtarabilmenin nispeten elimizde olduğunu düşünüyorum. :) Bunu farkettiğimde, saçım için detox yapmayı vadeden ilk ürünü satın aldım.

Bu yazımda sizlere bu amaçla kullandığım Toni&Guy Arındırıcı Detox Şampuanı üründen bahsetmek istiyorum. 

 

 Ürün ne işe yarıyor?

“Özel olarak geliştirilmiş Arındırıcı Detox şampuanı, saçı temizler ve şekillendirici kalıntılarından arındırır.

Arındırıcı Detox şampuanı, Toni&Guy markasının Cleanse (Temizleme) serisinde yer alıyor. Şampuan tüm saç tiplerinin kullanımına uygun. Saçı kökten uca derinlemesine temizlemek, şekillendiricilerin (jöle, saç spreyi köpükler), saç bakım ürünlerinin (saç bakım yağları, durulanmayan koruyucu ürünler vb.) ve dış faktörlerin kalıntı ve tortularını saçtan uzaklaştırmak amacıyla üretilmiş. Bu ürünü niteleyen “Arındırma” kelimesinin, yağlı saçları yağdan arındıracağı anlamına gelmeyeceğinin altını çizmek isterim.

Ürünü nasıl kullanmalıyız?

Ürün bir detox şampuanı olduğu için, günlük kullanıma kesinlikle uygun değil. Ürün üzerinde “arada sırada kullanıma uygundur” yazmakta. Araştırmalarımın sonucunda, ürünün 2 haftada bir kullanıldığı durumlarda saçta yıpranma yaratmadan vadettiği arıtımı gerçekleştirdiği sonucuna ulaştım. Sizlere de bu şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Ürünün kullanımında altını dikkatle çizmek istediğim bir kullanım detayı daha var. Şöyle ki, güçlü bir arındırıcı olduğu için, saçı kurutuyor. Bu nedenle kuru/boyalı/yıpranmış saçlar kullandığında kesinlikle yoğun bir saç bakım kremi/maskesiyle desteklenmesi gerekiyor! Ardından da durulanmayan saç bakım yağı kullanıyorum ve nem dengesini sağlamış oluyorum. Sizlere de bu şekilde tavsiye ediyorum.

t6

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

2 ya da 3 haftada 1 kez düzenli olarak kullandığım Toni&Guy Arındırıcı Detox Şampuanı ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim;

(+) Kuru ve yıpranmış saç tipine sahip biri olarak, buna sürekli çözümler arıyorum. Bu nedenle uzun süredir saçlarıma ağır bakım serumları, saç bakım yağları, maskeler, durulanmayan saç bakım ürünleri kullanmaktayım. Bu ürünleri durulasam ya da yıkasam bile, saçlarım bir süre sonra donuklaşmaya başladı; saçlarım sağlıklı da olsa, cansız görünümlü ve mattı.

t1

Saçımı bu ürünle yıkarken ve sonrasında da, artık kronikleşmeye başladığını hissettiğim ürün kalıntılarının arındığını net bir şekilde farkettim. Bu ürünü bu amaçla satın almıştım ve faydasını da gördüm.

(+) Saçlarımı iyi şekilde arındırdığı için, parlaklığını artırdığını hissediyorum.

(+) Ürünün saç derime de nefes aldırdığını hissediyorum. Aynı zamanda saç diplerime hacim verdiğini farkettim; bu yorumu başka kullanıcılardan da duydum. 

(+) Saç diplerindeki yağlanmayı dengeleyebileceğini düşünüyorum.

(+) Ürünün boyalı saçlarda matlaşmaya neden olmadığı hakkında birçok yorum okudum.

(-) Saçları yağlı bir arkadaşım ürünü bir sefer denedikten sonra, ürünün saçlarını ertesi gün çok daha hızlı yağlandırdığını söylemişti. Yağlı/hacimsiz saçlara sahip kullanıcıların dikkate almasında fayda olduğunu düşünüyorum.

(-) Ürünün çok hassas saç derisine sahip kişilerde kaşıntı yapabildiğini birçok kullanıcı yorumu olarak okudum.

(-) Ürünün içindekiler listesinde başta SLS (Sodium Laureth Sulfate) olmak üzere yoğun olarak can sıkıcı kimyasallar kullanılmış. Bu içerik listesi detaylı incelemenin ardından epey aklıma takıldı ve içime pek sinmedi maalesef… :(

Ürünü ara sıra kullanma şartıyla (2-3 haftada bir kullanıyorum), özellikle çok fazla şekillendirici ürün kullananlara ve saç bakım ürünleriyle çok haşır neşir olan benim gibi kullanıcılara öneriyorum. :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>