ORGANIX Healing + Vitamin E Conditioner

By  |  0 Comments

Organix E Vitaminli Saç Kremi / 

Ürün ne işe yarıyor?

Organix E vitaminli bakım serisi; “saçınızın desteğe ihtiyacı olduğunda vitamin alın” sloganıyla üretilmiş. Organix markasının slogan seçimi konusunda çok başarılı olduğunu itiraf etmeliyim :) Bu seri; saçın dış yüzeyini pürüzsüzleştirirken, kırık saç uçlarını onarmaya yardımcı olmayı ve saça ihtiyaç duyduğu yapı maddelerini ve besini sağlamayı vaad ediyor. Yoğun E vitamini içeren formülüyle, saçı dışsal olarak E vitaminiyle desteklemeyi hedefliyor.

Healing + vitamin serisinin şampuan, saç kremi ve saç bakım yağı olmak üzere 3 ürünü var.
o1

Yazımıza konu olan ürün ise, E vitaminli saç kremi. Ürün, saçın hücre yapısını korumaya yardımcı olarak, saçın zarar görmesini ve saç kaybının yaşanmasını engellemeyi vaad ediyor. Vitamin E yenileyici özelliği ile saçlardaki kırılmaları ve saç uçlarındaki çatallaşmaları engellemek ve aynı zamanda da saça parlaklık/canlılık vermek amacıyla üretilmiş. Saçlardaki mevcut kırılmaları onarmayı, geleceğe yönelik olanları ise önlemeyi hedefliyor.

Ürünü nasıl kullanmalıyız?

Şampuanla yıkanmış saça, gövde ve özellikle de uç kısmına uygulanır ve 2-3 dakika saçta bekletilip durulanır.

(Her gün kullanıldığında, saçı onarma etkisinin artacağı belirtilmiş.)

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

İçerik listesi aşağıda yer alıyor. Dilerseniz beraber inceleyelim:

içerik

 

Cetearyl Alcohol; içerik listesinde 2.sırada yer alıyor. Adında yer alan “alkol” kelimesinden dolayı çoğu kişinin aklında soru işareti olan bir madde bu. Oysaki bildiğimiz anlamdaki alkol değil. 

Yağ alkollerinin karışımı olan bu madde, yağda çözünebilen ancak suda çözünemeyen özelliktedir. Bu bağlamdaki alkoller; diğer alkoller gibi fermente edilmemiştir (mayalanmamıştır); yapı taşı karbon ve oksijen olan bazı moleküllerin kimyasal bileşimidir. Bu nedenle diğer alkollerden çok farklıdır. Katı ve sıvı yağların suyla ayrıştırılması (hidroliz) yöntemiyle elde edilen yağ asitlerinden ve yağ alkolleri oluşturulur. Saç ürünlerinde kıvam artırıcı ve aynı zamanda da, içeriğindeki yağ asitleri nedeniyle saçın dış katmanını besleyici/onarıcı özelliktedir. içerik listesinde 4. sırada yer alan Cetyl Alcohol maddesi de saç için yararlı yağ alkollerindendir. 

Behentrimonium Chloride; özellikle saç bakım kremlerinde antistatik (elektriklenmeye karşı)/ yapılandırıcı ve yumuşatıcı etkisi nedeniyle kullanılıyor. Petrokimyasal olmayan bu madde, saçı kaplamıyor ve saçın içerisine daha doğal yolla nüfuz ederek saçtaki elektriklenmeyi, kabarıklığı ve karışıklığı önlüyor. 

İçeriğinde yer alan E vitaminin yağ içerisinde çözülebilen özelliği nedeniyle bu formatta kullanımı ne derecede yararlı bilemiyorum; üstelik yukarıda belirttiğim maddelerden daha arka planda kalmış…

Gliserin ise, nem tutucu olarak kullanılmış.

ogx1

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Saçlarım oldukça kuru. Kimyasal bir işlem görmemesine rağmen, uçları çok kolay yıpranıyor, inceliyor ve sağlıklı uzamıyor. Ürünün tam bana göre olduğunu düşünerek satın aldım. Yorumlarım;

(+) Ürün kabı oldukça kullanışlı ve sağlam.

(+) İçerik listesinde ilk maddeler, vaatleri ile örtüşüyor.

(+) Ürünün kıvamı oldukça yoğun; böylelikle saça rahatlıkla uygulanabiliyor. Islak saçtaki su ile birlikte yok olmuyor. Ayrıca durulanması da oldukça kolay.

(+) Duruladığım anda saçlarımdaki yumuşak etkiyi hissediyorum.

(+) Günlük kullanıma uygun.

ANCAK; 

Gelelim olumsuz değerlendirmelerime;

(-) Saça yoğun bir parlaklık kazandırmayı vaad ediyor; ancak bende kesinlikle bir parlaklık etkisi olmadığı gibi, sanki kullandığımda saçlarım matlaşıyor!

(-) Yıpranan saçları onarma etkisini ben gözlemlemediğim gibi, kullanan birkaç arkadaşım da aynı konudan memnuniyetsizlik yaşadı.

(-) Kırık saç uçları için iyileştirici bir etkisini görmedim.

Sıradan/ günlük bir saç kremi olarak özetleyebileceğim kullanıcı deneyimim nedeniyle, ürünü bir daha almayı düşünmüyorum. Benimle benzer beklentilere sahip kişilere de önermiyorum.

Sevgiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>