ESTEE LAUDER RESILIENCE LIFT GÖZ KREMİ

By  |  0 Comments

Estee Lauder Resilience Lift Firming / Sculpting Eye Creme

Merhabalar…

Estee Lauder markasının Resilience Lift Serisinde yer alan Firming / Sculpting Eye Creme Göz Kremi hakkında bildiklerimi & araştırmalarımı ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ürün ne işe yarıyor?

Estee Lauder markasının Resilience Lift serisi, gece/gündüz kremleri ve göz kremi ile beraber, sıkılık/elastikiyet kaybı yaşayan ciltler için toparlama ve sıkılaştırma sağlanması amacıyla oluşturulmuş.

e4

 

Resilience Lift ile, 5 farklı ürün skalası çok yönlü etki yaratarak, 24 saat boyunca cildi sıkılaştırma sağlayabilecek bir seri yaratılması hedeflenmiş. Özellikle sarkma ve esneklik kaybı nedeniyle keskinliğini kaybeden yüz kontürünün yeniden şekillendirilmesi, sıkılaştırılmasını vaad ediyor.

Klinik araştırmalarında edindikleri veriye göre, 4 haftalık kullanımın ardından, kadınların %92 çoğunluğunun ürünün ciltlerinde kayda değer bir sıkılık yarattığını iddia ediyor.

Bu göz kremi, toparlanmış bir görüntü, sıkılık hissi ve güzelliğinizi yansıtan bir ışıltı sağlamayı vaad ediyor. Cildi nemlendirmeyi ve çizgilenmeler üzerinde blur(flulaştırma) etkisi ile çizgi kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefliyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Yağlı ve karma cilde sahip olup, benimle aynı kaygıyı paylaşan okuyucular anlayacaklardır; cildinizde yaşla beraber kırışıklık değil de, sarkma/sıkılığını kaybetme belirtileri görülmeye başlıyor. Buna önlem almak amacıyla, lifting/firming başlıklı ürünlere yöneliriz. Bu göz kremi ile bu şekilde tanıştım.

Göz çevremde çizgilenme problemi yok; ama göz kapağımda sarkma başladı. Tarafıma bu krem önerildi bir cilt uzmanı tarafından. Aldım, yaklaşık 4 haftadır düzenli şekilde sabah akşam kullanıyorum.

Kullanıcı yorumlarımı paylaşmak isterim;

e2

(-) Ürünün kavanoz tasarımı, kem içerisindeki tüm kremin hava ile temas etmesine sebep oluyor. Bu da içeriğindeki antioksidanların ve yararlı tüm içeriklerin etkisini yitirmesine neden oluyor.

(-) Ürünün kavanoz tasarımı nedeniyle, içerisinden ürünü almak hijyen açısından uygun değil.

rl

(-) Ürün her açıldığında havayla temas ettiği için zannediyorum, bir süre sonra katılaştı. Sanki bozulmuş gibi geldi bana; ancak bir çok forumda okuduğum üzere çok sayıda kullanıcının başına gelmiş bu durum. Evet, krem zamanla katılaştı ve tereyağı kıvamına geldi. :(

(-) Göz altı morluklarına pozitif bir etki yapmasını beklemiyordum (böyle bir vaadi yok) ancak bu ürün gözaltı morluklarımı olumsuz şekilde etkiledi. Sabahları uyandığımda, daha mor göz altları ile karşılaşıyorum.

(-) Ürünün en büyük vaadi olan göz çevresini (göz kapaklarını) sıkılaştırma, toparlama etkisine gelirsek; böyle bir etkisi de yok! Geçici olarak göz çevresine hafif bir ışıltı (kremin dokusu ve hafif simli yapısından dolayı) veriyor ve anlık olarak sıkılık hissediliyor ancak bu kesinlikle kalıcı ya da tedavi edici bir etki değil. Bu anlamda oldukça başarısız!

(-) Ürünü sürdüğümde, nadir olan göz kenarı çizgilerimin daha net şekilde göründüğünü gözlemledim. Daha fazla kırışıklık olsaydı, durum daha da kötü olurdu.. Çizgi ve kırışıklıklar için görsel olarak bulanıklaşırma ve fotoşoplama etkisi; bu üründe vaad edilmesine rağmen tam tersi şekilde etkiliyor.. Hafif parlak/renkli göz kremi çizgi/kırışıklıkların içerisine doluyor birçok yorumda da okuduğum üzere.

(+) Ürün göz çevresini yeterli derecede nemlendiriyor.

Bu ürünü bir daha satın alır mıyım? Hayır; çünkü elastikiyet-sıkılık kaybı sorunuma bir etkisini gözlemlemedim. Sizlere de önermiyorum.

Herkese güzel günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>