DARPHIN OVERNIGHT ARINDIRICI LOSYON

By  |  0 Comments

Darphin Overnight Refining Lotion

Merhabalar.

Cildinde gözenek problemi olanlar bilirler; hepimizin hayalidir bir kozmetik ürüne rastlamak ve yüzümüze sürdüğümüz gecenin sabahında küçülmüş gözeneklerle yeni bir hayata başlamak:)

Darphin markası, bu amaçla Overnight Refining Lotion isimli Gecelik Arındırıcı Losyonu üretmiş. Bakalım hayallerimizi gerçekleştirecek kozmetik kahramanı bu ürün mü?

Screenshot_2

Ürün ne işe yarıyor?

T bölgesine uygulanan losyon, gece boyunca ciltte kalıp, gözeneklerde biriken yağ salgısını arındırarak derin temizlik sağlamayı ve geniş gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olmayı vadediyor.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Darphin Overnight Refining Lotion, karma/yağlı ciltlerde yağ salgısından dolayı oluşan gözeneklerin yoğun bulunduğu bölgelerde kullanılmak üzere üretilmiş.

Ürünün özellikleri ve içeriği nelerdir?

Ürün, içeriğinde öncelikle dikkat çekici şekilde alkol yer alıyor. Bu tüm cilt tipleri için sorun yaratabilecek bir durum. (Sanırım bu nedenle olacak; benim cildimde kuruma yarattı)

Gözenekleri küçültmek için limon kabuğu yağı kullanılıyor. Matlaştırma ve yağ emilimi için talk pudrası kullanılmış.

Ayrıca Kekik Yağı, Adaçayı Aromatik yağı, Cadı Fındığı (Hamamelis) yaprağı özü bir araya getirilmiş.

Screenshot_3

 

 

 

 

 

 

Screenshot_4

Ürün nasıl kullanılmalı?

Losyon, geceleri temiz cilde uygulanıyor ve durulanmaksızın gece boyunca yüzde bırakılıyor. Gözenekli bölgelere (alın, burun, çene) ince bir tabaka halinde sürülüyor. Eğer gerekirse bir sonraki gece de uygulanması öneriliyor.

Araştırdığım kadarıyla, ürünü kişinin gözenek durumuna göre haftada en fazla 3 kez kullanılması öneriliyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Yazının başlangıcında da belirttiğim gibi bu ürünü çok büyük bir ümit ve hevesle satın aldım :) Beklentim gözeneklerimin küçülmesiydi, yok olmalarını ummak beklentiden çok hayal kurmak olurdu zaten :) Ürün hakkında çok fazla araştırma yapmıştım satın almadan önce; genellikle gözenekleri çok büyük olmayan kullanıcı çoğunluğunun memnun olduğunu okumuştum.

Benim yorumlarıma gelince;

(-) Ürün çok yoğun bir kokuya sahip (ilaç gibi). İlk kokladığımda yüzüme süreceğim için tedirgin olmuştum.

(-) Ürünü tıpkı bahsedildiği gibi temiz cildime ince bir tabaka halinde uyguladım. Sabah uyandığımda, ürün gözeneklerimin içerisine dolmuştu; yıkadığımda ise gözenek büyüklüğünde hiçbir değişiklik olmadığı farkettim. Azıcık bile:(

Ürünü 2 ya da 3 er gün arayla düzenli olarak uzun bir süre kullandım, ancak gözeneklerimde küçülme olmadı maalesef. Bunun sebebi benim gözeneklerimin çok küçük ebatta olmaması olabilir. Bilemiyorum.

(-) Ürünü kullandığınızda üzerine başka bir şey sürülmemesi gerekiyor; bu durumda akşam cilt bakım rutinini yapmak çok zorlaşıyor. Ürünü uyguladığınız alanlarda bir süre sonra kuruma problemi hatta daha fazla yağlanma oluştu bende.

Ben üründen memnun kalmadım, daha doğrusu gözeneklerimde hiçbir değişiklik olmadı; belki gözenek yapısı çok daha küçük kişilerde sonuç verebilir, bilmiyorum.

Herkese güzel günler dilerim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>