Clarins Skin-Smoothing Eye Mask

By  |  0 Comments

CLARINS PÜRÜZSÜZLEŞTİRİCİ GÖZ MASKESİ

Merhabalar…

Hassas göz çevremiz için sadece makyaj temizliğine özen göstermek, göz çevresini krem ve serumlar ile nemlendirmek her zaman yeterli olmayabiliyor..

Bu yazımda göz bakımına destek olabilecek bir göz maskesinden bahsetmek istedim; Clarins Skin-Smoothing Eye Mask/ Göz Maskesi.

Screenshot_1

Ürün ne işe yarıyor?

Tahriş olmuş cildi rahatlatmayı ve yatıştırmayı, koyu halkaların görünümünü azaltmayı, göz altı şişkinliğini ve yorgunluk belirtilerini azaltmayı vaad ediyor. 

Ürün göz bölgesini yumuşatırken aynı zamanda da nemlendirmek üzere formüle edilmiş.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Göz maskesi, tüm cilt tiplerine hitap ediyor.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?

Clarins’in 5 dakikalık spa maskesi olarak tanımladığı Clarins Pürüzsüzleştirici Göz Maskesi, içeriğinde Yaban Gülü, Yabani Hindiba özleri ve Kayısı özleri ile beraber Gülsuyu içeriyor. Formülündeki bu bitkisel karışım; göz çevresine sürüldüğü anda iyi hissettirme, göz çevresini yatıştırma, parlaklık sağlama ve gözlere anında”iyi dinlenmiş” görünümü sağlama görevi yapıyor. 

Kısaca incelersek;

  • Palmiye özü: göz çevresindeki şişkinliği engelliyor.
  • Wild Rose : drenaj görevi görüyor,  göz altı şişkinliğini ve torbalanmayı engelliyor.
  • Pirinç Nişastası: mat görünüme yardımcı oluyor. (Bu madde, genellikle yağlı ciltlere dair ürünlerde cildin yağ dengesini sağlamak amacıyla kullanılıyor. Bu üründe neden kullanıldığını anlayabilmiş değilim…)
  • Hindiba özü: cildi yumuşatıyor, pürüzsüzleştiriyor, enerji veriyor.
  • Kayısı özleri: nemlendirme sağlıyor.
  • Gül Suyu konsantresi: cildi yumuşatıyor ve yatıştırıyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Keşke sadece salatalık dilimleri uygulayarak göz çevremiz uzun süreli rahatlayabilse, ışıldayabilse, nemlendirilebilse.  Özellikle büyük şehirlerde iş/sosyal/özel hayatın yarattığı stres, çevresel kirliliğin cildimizde yarattığı hasarlar, bağışıklık sistemimiz zayıfladığında cildimizin savunmasız kalışı salatalık dilimleriyle giderilemiyor maalesef…

Bu amaçla takviye olarak kullandığım göz maskesi hakkında yorumlarımı dile getirirsem;

(+) Ürünün paket tasarımı oldukça başarılı. Hijyenik, istediğiniz oranda ürünü alıp kullanabilmenizi sağlıyor.

(+) Ürün sürüldüğünde göz çevresinde bir rahatlama hissi yaratıyor, sürdüğünüz miktar göz çevresince hemen emiliyor. Göz çevresini yatıştırıyor ve çok yoğun olmasa da nemlendiriyor.

Screenshot_3

(+) Maskeyi 5 ila 10 dakika arasında gözde bırakıp, sonrasında ıslak bir pamuk yardımıyla nazikçe silmemiz öneriliyor. Ürünü genellikle yatmadan önce uyguluyorum ve sabah yüzümün yıkarken arındırıyorum. Bu yöntemin işe yaradığını düşünüyorum.

(+) Clarins Skin-Smoothing Eye Mask yoğun kıvamı nedeniyle uzun süre kullanılabilecek bir ürün. Ben maskemi yaklaşık 1 senedir haftada 1 kez zaman zaman da 2 kez kullanıyorum.

(-) Ürün, diğer vaatlerinin yanı sıra koyu halkaların görünümünü azaltmak üzere formüle edilmiş. Ancak bu faydasını maalesef gözlemlemedim.

(-) Yüzüm için kullandığım nem maskeleri, anında cildimi nemlendiriyor, çok yumuşak ve neme doymuş şekilde bırakıyorlar.. Bir göz maskesinden de haklı olarak benzer bir etkiyi bekliyorsanız, benim gibi hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.. Göz çevresine çok yoğun bir nem verdiğini söyleyemeyeceğim maalesef.

Bir daha satın almayı düşünmüyorum.. Başka alternatifler arayacağım.

Herkese güzel günler dilerim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>