CLARINS EXTRA SIKILAŞTICI GÖZ ÇEVRESİ SERUMU

By  |  0 Comments

Clarins Extra-Firming Eye Lift Perfecting Serum /

Merhabalar. Göz serumlarına olan bakış açımı önemli ölçüde değiştiren, Clarins markasına ait göz serumu hakkında araştırmalarımı ve deneyimlerimi sizlerle bu yazımda paylaşmak isterim.

Ürün ne işe yarıyor?

Göz çevresine anında sıkı ve anında aydınlık bir görünüm kazandırmayı, kırışıklık görünümünü azaltmayı, göz altı morlukları & şişliklerinin görünümünü hafifletmeyi hedefliyor.

Clarins bu ürünü, lifting etkisini vurgulamak amacıyla “gözler yukarı!” sloganıyla kullanıcılara sunuyor.

Ürünün diğer çok önemli vaadi; kolajen desteği sağlamak. Ciltteki sarkmaların ve elastikiyet kaybının nedeni cildin kolajen yapısının eski etkinliğini kaybetmesidir. Bu serum, kolajen fonksiyonlarına enerji vererek, en ideal şekilde çalışmasına yardımcı olmayı vadediyor.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Ürün göz çevresinde elastikiyet kaybından ve göz kapağı sarkmalarından endişe duyan kişiler için üretilmiştir. Ürünün vadettiği çözümlere bakıldığında, 35 yaş ve sonrasındaki yaş grubuna hitap ettiğini düşünüyorum.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?    

Ürünün içeriğine hızlıca göz atarsak;

  • Doğal yulaf şekeri ve altın pigmentler; göz çevresinde anlık ekstra sıkılaştırıcı etki sağlıyor, cilt dokusunu aydınlatıyor.
  • Albizia (Gül ibrişim bitkisi) özleri, at kestanesi ve kafein; gözaltı şişkinliklerini azaltır, göz altı morluklarını hafifletir. Göz dokusuna canlılık verir. Albizia özünün en önemli etkisi, yaş ilerledikçe deforme olan kolajen yapısını ve üretimini yenilemeye yardımcı olmak. Böylece göz çevresinde sıkılık sağlamayı vadediyor.
  • Organik Yeşil Muz Bitkisi; Yeşil muz özleri, birçok cilt bakım ürünü içerisinde farklı rollerde yer almakta. Bu üründe kullanılma amacı, yaşlanma karşıtı güçlü etkisi.
  • Betain ( kimyasal bir bileşik grubu), cilt tahrişini azaltıyor ve nem sağlıyor.

Ürün cildi parlaklaştıran ve anında sıkılaştıran etki göstermeyi, göz çevresini yumuşatırken dokuyu tazelemeyi, makyaj uygulamasını kolaylaştıran mat bir dokunuş bırakmayı hedefliyor [ve başarıyor da :) ]

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Ürünü öncelikle lifting/sıkılaştırma etkisi için almıştım. Daha önce göz çevremde nem serumu kullandım (Estee Lauder ve Guerlain markalarının). Rahatlıkla söyleyebilirim ki, en memnun kaldığım göz serumu Clarins Extra-Firming Eye ürünü oldu.

(+) Serum göz çevresini yatıştırıyor, nemlendiriyor ve inanılması güç olsa da, sıkılaştırma ve yukarı kaldırma etkisini gözle görünür şekilde yapıyor!

(+) Göz altı morluklarıma hafif de olsa etkisi oldu; ama birincil etkisi göz çevresinin sıkılaştırılması.

(+) Şişe tasarımı hijyenik ve işlevsel. Ürün diğer serumlar kadar akışkan kıvamlı değil; neredeyse krem yoğunluğunda olduğu için epey konsantre ve uzun süre kullanılabiliyor. Geride kesinlikle yağlı ya da kuru bir tabaka bırakmıyor.

Kokusu oldukça hafif ve hoş…

Göz çevresini sıkılaştırma vaadini yerine getirebilmesi nedeniyle kozmetik sektörü adına umut verici bir ürün olduğunu düşünüyorum…

Ürünü nasıl kullanmalıyız?

Ürünü sabah / akşam kullanabiliriz. Ben sadece sabahları kullanıyorum. Bir pompadan biraz daha az alıp, göz çevreme özellikle göz kapaklarımda yoğunlaşarak uyguluyorum. Bir forumda, “gözlerimizi kocaman açarak” uyguladığımızda, sıkılaştırma etkisini daha iyi hissedeceğimizi okumuştum. Denedim, kesinlikle işe yarıyor! Siz de böyle kullanın derim.

Ürün serum olduğu için, üzerine mutlaka hafif bir göz çevresi nemlendiricisi kullanıyorum. Aksi takdirde göz çevresi yeterince nemlendirilmediği için, kuruma problemi yaşanabilir. Ürünün nemlendirici krem değil, bir serum olduğunu unutmamakta fayda var..

Ürünü tavsiye ederim, bittiğinde yeniden almayı düşünüyorum.

clrns

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>