The Body Shop Tea Tree Cilt Temizleyici Tonik

By  |  0 Comments

The Body Shop Tea Tree Skin Clearing Toner /

Güneşin kendini iyice hissettirdiği ilkbaharın son günlerinde, sizin cildiniz de tıpkı güneş gibi parlamaya başladıysa ve bunun sebebi yaza yaklaşırken cildimizde üde artmaya başlayan yağ salgısıysa bu yazıya bir göz atın derim :)

Screenshot_2

Ürün ne işe yarıyor?

“Temizleyiciden sonra kalan makyajı ve kalıntıları temizleyen, tazeleyici tonik. Çalkalanınca aktive olan pudralı formülü cildin mat görünmesini sağlar. Lekelerin giderilmesine ve pürüzsüz bir görünüm elde etmeye yardımcıdır. Cildi nemlendirme aşamasına hazır hale getirir.”

Tea Tree Skin Clearing Tonik, The Body Shop markasının Tea Tree (Çay Ağacı) serisinde yer alıyor. Bu seri, cildi lekelerden ve fazla yağdan arındırmayı, gözeneklerin sıkılaşmasını, lekelerin ve siyah noktaların görünümünün azalmasını hedefliyor.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Ürünün arkasında, “normal/yağlı ya da lekeli ciltler için” üretildiği yazmakta. Aynı zamanda, “çok hassas ciltler için uygun olmayabilir” diye belirtilmiş. Ben özellikle sivilceli, sivilcelenmeye meyilli ve yağlı ciltler için uygun/yararlı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?

 Screenshot_3Screenshot_4Öncelikle seriye adını veren Tea Tree(Çay ağacı) ‘den bahsetmek yerinde olacaktır.

Çay ağacı yağı, kozmetik sektöründe kullanılan ve yağlı ciltlerin tüm sorunlarına çare olabilecek gibi görünen doğal bir madde.

Ciltteki lekelerin giderilmesinde ve fazla yağlanmanın engellenmesinde cildi kurutmadan görev yapıyor, birkaç hafta gibi bir sürede etkisini gösteriyor. Böylece gözeneklerin sıkılaşmasına, lekelerin ve siyah noktaların görünümünün azalmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda, kozmetik sektöründe akne oluşumunu engelleme (antibakteriyel özelliği nedeniyle) ve akne izlerinin tedavi edilmesinde de kullanılıyor.

Diğer bir önemli madde ise, Aksöğüt bitkisi özleri özellikle iltihap giderici ve antibakteriyel özelliği nedeniyle ürünün formülüne dahil edilmiş. Aksöğüt Ağacı kabuğundan elde edilen doğal salisilik asit benzeri madde, cildin nazikçe soyularak lekelerin giderilmesine ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor.

  Screenshot_6

Ürünün içerik listesindeki 2. maddenin alkol olması düşündürücü. Bu bize üründe en çok kullanılan 2. maddenin alkol olduğunu anlatıyor. Alkol tüm cilt tipleri için oldukça zararlı ve her gün ciltle teması sakıncalı.

Ürünün dip kısmında yer alan pudralı yapı, çalkalanınca aktive olan bir formüle sahip. Kullanım amacı; cildin mat görünmesi.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Bu ürünü 2014 yılı yaz aylarında kullandım. Çok sıcak ve nemli yaz günlerinde cildimdeki yağ salgısını başarılı şekilde dengeledi. Cildi yağdan oldukça güzel arındırıyor ve ayrıca makyaj kalıntılarını da temizliyor.

Screenshot_2Ağız kısmı birazcık geniş olduğundan dökülebiliyor, pamuğun üzerine dikkatli dökmekte fayda var.

Ürün hafif yeşil renkte; böylelikle cildinizi bu tonikle akşam sildiğinizde, cildinizden çıkan kirin rengini saklamaya yardımcı oluyor :))

(-) Tonik ile cildinizi sildiğiniz anda, hafif bir yanma oluyor. Bu durum tüm alkollü toniklerde yaşanıyor maalesef. Ancak yağlı ciltler eğer çok hassas değilse, o ferahlığı sevebiliyor :) Tıpkı benim gibi:)

(-) Ürünün alt kısmında yer alan ve çalkalandığında aktive olan pudralı formül, ne yazik ki çalkalandığında kolaylıkla dağılmıyor. Hatta ne kadar çalkalarsanız çalkalayın dağılmıyor:)

(-) Ürünün içerisinde yüksek oranda alkol olduğu için, cildi o anda güzel temizlese de, uzun vadede hassasiyet yaratabiliyor. Bu nedenle toniği kontrollü kullanmak gerektiği kanısındayım. Ben bu yaz yeniden almayı düşündüğüm Tea Tree Skin Clearing Tonik ürününü, cildim çok yağlandığında ya da sivilcelenmeye meyilli olduğunu hissettiğimde kullanmayı düşünüyorum. Haftanın 2-3 günü belki.. 

(-) Ürünün çok yoğun bir kokusu var; çay ağacı serisindeki tüm ürünlerde olan koku. Bitkisel bir koku da olsa, kokulara hassas olan kişilerin mutlaka koklayarak almasını öneririm.

(-) Normal ve hassas ciltlerin kullanmasını önermem; ciltlerindeki yanma pek hoşlarına gitmeyecektir sanırım..

(-) Toniği kış ayında birkaç gün arka arkaya kullandığımda, cildimi ciddi şekilde kuruttu. 

(+) Yağlı ve özellikle de sivilceli ciltlerin kullanımı için (içerisindeki alkol can sıkıcı olsa da, alkolün antiseptik etkisi sivilceli ciltlere iyi gelecektir) uygun bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Ürünü yeniden satın alır mıyım? Mağazalarında satılan ufak boylarından alıp, arada sırada ve seyahat esnasında kullanmayı düşünüyorum.

Herkese güzel günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>