CHANEL ULTRA CORRECTION LIFT GÖZ KREMİ

By  |  0 Comments

Chanel Ultra Correction Lift Total Eye Lift / 

 Ürün ne işe yarıyor?

Ürün tanıtımı: “Chanel tarafından sunulan bir devrim; Ultra Correction serisi. Serinin göz kremi Ultra Correction Total Eye Lift; cildi nemlendirir, sıkılaştırır, göz altı morluklarını ve şişkinliklerini ciltten uzaklaştırır.”

 chanel1

Chanel moda alanında olduğu kadar makyaj, cilt bakımı ve parfüm alanlarında da popüler bir marka.

Chanel markası; cilt bakım ürünleri kapsamındaki Ultra Correction Lift serisini tanıtırken, sadece Chanel tarafından sunulan bir devrim olarak nitelendiriyor. Bu iddiasında referans aldığı bilgiler; genç görünüme sahip olmak isteyen ciltlerin daha fazla kolajen+elastin desteğine ve aynı zamanda cilt sıkılığını sağlayan bir anahtar değerindeki TENSİN proteinine ihtiyaç duyması. 

Peki Tensin nedir? Nasıl çalışıyor?

Tensin cildin doğal yapısında bulunan bir tür protein. Bu protein, özellikle cilt yaralandığında ya da hasar gördüğünde deri tarafından özel olarak üretiliyor. Cildin eski şekline getirilmesinde rol alıyor.

Ultra Correction Total Eye Lift göz kremi, göz çevresinde tensin üretiminin artmasını teşvik ederek, hassas göz çevresini sıkılaştırmayı hedefliyor. 

“İçten dışa mükemmel yüz silüeti” sloganının nedeni, serinin içerisinde yer alan Elemi PFA maddesinin Tensin proteininin üretimini uyarması. Boylelikle Tensin proteini ile beraber, cilt içten dışa doğru kaldırılacak; Chanel bakım serisinin vadettiği “lifting” etkisini de gerçekleştirecek. 

bilgeeee

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?  

İçeriğinde en yoğun şekilde yer alan elemi PFA, tensin proteininin uyarılmasını hedefleyen madde. Elemi ağacından özel olarak üretilen bu madde, ciltte kollajen ve elastin liflerinin kalitesini artırmak, performans ve bağlarını geliştirmek için yardımcı tensin üretimini uyarıyor.

Elemi PFA hücrelerin yeniden cildin dermal işleyişine dahil olmasını sağlıyor.

ELENİİ

Tensin maddesi, kendi kendine 6 metre ve üzerindeki yüksekliklere ulaşan ve bu sırada ağaç bünyesinde hiçbir hasar/kırılma görünmeksizin büyüyebilen Tensin ağacı için çok hayati bir görev yapıyor. Ancak bu maddenin ciltteki tensin üretimini artırma gücü olsa bile, bu durumun ciltte lifting etkisi yapabileceği ile ilgili bir bilgi okumadım maalesef.

 Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Krem; yağsız, kokusu ve beyaz renkli bir göz kremi. Oldukça yoğun kıvamlı, ancak uygularken problem yaratmıyor.

(+) Ultra Correction Total Eye Lift göz kremi, yağsız bir krem için oldukça güçlü bir nemlendirme sağlıyor.

(+) Göz çevresinde morluk ve torbalanmayı giderme iddiasını, birincil iddiası olan sıkılık sağlamaya kıyasla daha etkili şekilde yerine getiriyor.

(-) Ürün içinde bulunduğu kap gereği hijyenik değil maalesef.

(-) Ürünün göz çevremde sıkılık yarattığını maalesef deneyimlemedim. Okuduğum bir çok sitede, 50 yaş ve üzeri kullanıcılarının bu ürünün göz çevresini sıkılaştırma etkisinden övgüyle bahsetmelerine de epey şaşırdım. Ben sadece harika bir nemlendirme ve göz altı morluklarımda ciddi iyileştirme yaşadım.

(+) Ürünün cam kavanoz tasarımı (rengi, dış görseli) gerçekten de çok hoş ve chanel1lüks duygusu uyandırmayı başarıyor.

Ürünün bazı sitelerde artık satılmadığını ya da çok uygun fiyatla satıldığını farkettim, sanırım bu ürün üretimden kalkabilir.

Uygun fiyata denk gelirseniz; denemeye değer derim; ancak orijinal fiyatını gözden çıkarmanın çok mantıklı olmadığını düşünüyorum.

belllll

Herkese güzel günler dilerim :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>