Biotherm Pure-Fect Skin 2’si Bir Arada Gözenek Maskesi

By  |  0 Comments

Biotherm Pure-fect Skin 2 In 1 Pore Mask

Biotherm markası; gözenek, siyah nokta, parlama, ölü hücre birikimi olan tüm cilt tiplerinin kullanımı için yeni bir maske üretmiş; ben de yazımda bu ürün hakkındaki bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Ürün; gözenekleri küçültmenin ve bu sırada da cildi kusursuzlaştırmanın 2 yolunu tek 1 maske ile sunuyor. İkiz etkili gözenek küçültücü özler, her gözeneğin derinliğine tek tek nüfuz edip küçülmelerini sağlamayı; cilt yüzeyinde de peeling(ölü hücreleri ciltten atarak deriyi yenileme) işlemi gerçekleştirmeyi vaad ediyor.

j5

PureFect cilt maskesinin gözenekler üzerindeki ikili etkiyi, içeriğindeki iki önemli içeriğin birleşimi ile yapıyor;

  • Derin arıtımı sağlayan beyaz kil,
  • Yumuşatarak ölü hücre arıtımını yapan diatomlar. (Diatomlar; en büyükleri 1 mm genişliğinde olan, hem suda hem de karada yaşayabilen ve fotosentez yapabilen tek hücreli alglerdir)

Arıtımı yapan kil özü, mikro soyucu işlevden sorumlu 300 milyon yaşındaki Alg (diatom) fosili özleriyle birleştiriliyor. Bu fosil algler, yağlı bir cildin sahip olduğu ortalama boyuttaki gözeneklerden 3 kat daha küçük parçacıklardan oluşur. Her parçacık “elmas” keskinliğinde binlerce parçaçık içermektedir. Bu yöntemle çok etkin bir peeling özelliği sağlamayı vaad ediyor.

Kilin cilt üzerini büzüştürüp yumuşatma işlevini yerine getirmesinin ardından, “elmas” keskinliğindeki fosil diatom özleri tüm gözenekler için tek tek soyma ve ölü hücrelerden temizleme işlemi gerçekleştiriyor. Böylelikle, tüm artıkların gözeneklerden ve ciltten arındırılması ve ciltten uzaklaştırılması hedefleniyor.

j3

Ürünü nasıl kullanmalıyız?

Ürünü dairesel hareketlerle cilde yaymak ve 1-2 dakika kadar kurumasını beklemek gerektiği ifade ediliyor. Ancak ben en az 5 dakika ciltte kalması gerektiğini düşünüyorum, o şekilde içeriğindeki kil etkisi daha verimli şekilde ortaya çıkabiliyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Ürünü 2015 yılı yaz mevsiminde özellikle de “sıcak yaz” döneminde kullandım. Ürünün içerdiği ” mikro elmas keskinliğindeki Fosil algler” çok ilgimi çekmiş ve bu nedenle satın almıştım.

Özellikle de yağlı/karma ciltlere sunduğu başarılı çözümlerle beni memnun eden Biotherm markası, bu maske tek bir adımda, hem peeling etkisiyle cilt ölü deriden arındırılacak, ardından da kil maskesi etkisiyle derin arıtım ve de gözenek küçülmesi etkisi sağlayacaktı.. Peki bunları aynı anda tek bir ürünle başarabiliyor muyuz?

Cevabı maalesef HAYIR! :( Ürünü uygulamak pratik elbette; ayrı 2 maske yapmak yerine, tek adımda yağdan-ölü deriden arınmış ve gözenekleri sıkılaşmış bir cilde sahip olmak harika olurdu, ancak bu maske bu mucizenin kahramanı değil :(

Cilde ürünü uygularken, “mikro elmas” diye ifade edilen keskinliği hissediyorsunuz, bu nedenle ben sanki yüzümün çizildiği duygusuna kapılarak, uzun süre tatbik edemiyorum. Bekletip yıkadığımda ise, cildimi ölü deriden ya da somut haliyle o pürüzlü tabakadan arındırmadığı gibi, gözenek görünümü üzerinde de pek etkisi olmadı benim için.

Ürünü bir daha satın almayı düşünmüyorum.

Herkese sağlıklı, ışıltılı ve güzel günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>