BIOTHERM PURE FECT SKIN TONIK

By  |  0 Comments

Biotherm Pure Fect Skin Mikro Peeling Etkili Cilt Arındırıcı Tonik

Merhabalar,

Yaz aylarının en sıcak, en nemli, en çok terleten günlerinde cildimiz de zor zamanlar yaşıyor bizler gibi :)

Cildimin mevsim şartları nedeniyle daha fazla yağlanması ve dolayısıyla arıtıma daha fazla ihtiyaç duyması nedeniyle satın aldığım Biotherm Pure Fect Toniği bu yazımda misafir etmek istedim.

Ürün ne işe yarıyor?

Ürün karmadan yağlıya dönük ve renk eşitsizliği yaşayan ciltler için üretilmiş.

“Antibakteriyel koruma ve matlaştırma özelliği sayesinde cildi kirden arındırmayı ve gözeneklerin görünümünü küçültmeyi” vadediyor.
Screenshot_2Ürün, Biotherm markasının PURE FECT serisinde yer alıyor ve serinin genel prensibine uygun olacak şekilde yağlanma/parlama/gözenek problemlerine çözüm olarak üretilmiş.

Ürünün ayırt edici özelliği ise, mikro-peeling etkiye sahip olması. Tonik, bu sayede cildi ölü deriden de arındırmayı ve gözenekleri sıkılaştırmayı vadediyor.

Sivilce problemi yaşayan ciltlerde de olumlu katkısına vurgu yapılıyor; iyileştirici etkisi olmasa da, sivilcelenme probleminde gerileme vadediyor.

Ürünün içeriği nedir?

Biotherm Pure Fect serisinin diğer ürünlerinde de kullanıldığı üzere, Laminaria Digitata türündeki deniz yosununu içeriyor. Bu deniz yosunu literatürde Parmaklı Kelp ya da Atkuyruğu Kelp olarak da isimlendiriliyor. 

Screenshot_3

Bir kaynak Laminaria Digitata’yı şu şekilde açıklıyor; Çok yüksek demir, yüksek iyot, brom, fosfor, bor, ve çinko. Ayrıca, protein, şeker, nişasta, vitamin A, vitamin B1 ve B12 vitamini, kalsiyum, magnezyum, sodyum, kobalt, klor, potasyum, kükürt, silisyum, vanadyum, çözünür azot, stronsiyum, alüminyum, rubidyum, radyum, bakır içerir manganez, titanyum, nikel, ve eser elementler içeriyor.”  Toniğimizin içindeki temel işlevi ise, ciltte akne ve sivilce oluşumunu engelleyici antibakteriyel ortamı yaratmak. Cilt dokusunu güçlendirmek.

Tonik aynı zamanda Perlit maddesi içeriyor. Bir kaynak perliti şöyle açıklamış; “Magmanın asit fazında oluşan lavların soğuyup gözle ve mikroskopla görülebilecek bir yapıda kırılmasının meydana getirdiği kütle bünyesinde su damlacıkları bulunan volkanik bir cam türünü ifade eder. Bazı perlit türleri kırıldığı zaman inci parlaklığında küçük küreler elde edildiğinden perlit ismi inci anlamına gelen “perle” kelimesinden türetilmiştir.”

Screenshot_2

Toniğin içeriğindeki perlit maddesinin amacı; cilt yüzeyindeki su ve yağı, bir pudradan çok daha üstün performansla emerek, parlamaya karşı maksimum etki etmesi.

Ürün paraben içermiyor; ancak cilde zarar verme riski bulunan bir alkol türevi içeriyor; alkol denat!

Screenshot_2

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Karma ancak yazın yağlıya dönüşen cildimin arıtımı çok kritik bir önem taşıyor. Bu nedenle satın aldığım Biotherm Pure-Fect tonik bende aşağıdaki izlenimleri oluşturdu;

(-) Ürün “Alcohol Denat” içeriyor. Bu da demek oluyor ki; kimyasal işlem uygulanarak saf hali giderilmiş alkol içeriyor. (saf alkolün içine bazı kimyasal maddeler ekleniyor ve alkol türevleri elde ediliyor). Alkol cildi kullanıldığı anda yağ ve kirden arındırsa da, akabinde cildi kurutuyor ve dolayısıyla yağ üretimini tetikliyor.

(-) Ürünü pamuğa dökerek uyguluyorum; keskin bir alkol kokusu burnuma geliyor.

(-) Ürünü hem sabah hem de akşam kullandığımda, cildimde biraz kuruma yarattı. O nedenle günde 1 kez kullanıyorum ve şu anda memnunum.

(+) Tonik yaz aylarında ciltte daha fazla oluşan parlama, aşırı yağlanma sorunlarına çözüm getirebiliyor mu? Kesinlikle evet. Sabahları temiz cildime pamukla uyguladıktan sonra nemlendirici ve güneş kremimi (ya da bb krem) sürüyorum ve gün boyunca parlama ve yağlanmadan daha az şikayetçi oluyorum. Akşamları ise bu tonik yerine, başka bir tonik kullanmayı tercih ettim. İçindeki alkolün cildime zarar vermesini önlemek için.

(+) Ciltte arıtım sağlıyor; bunu net olarak deneyimledim. Yazın en sıcak günlerinde hem de. Hem cildimdeki yağlanmayı dengeledi, hem de parlamayı azalttı. Cildin görünümünde de bir berraklaşma oldu; bunun nedenini tam olarak tespit edemedim; çünkü aynı anda nemlendiricimi de değiştirmiştim. Ancak toniğin arıtımının cilde önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

Bu ürünü yeniden satın alır mıyım?

Bence vadettiklerini başarıyla yerine getiriyor. Ancak içeriğindeki alkot denat nedeniyle sürekli kullanımında tereddütlüyüm.

Kış aylarında ya da sonbaharda kullanmam, cildimi kurutacaktır; ancak yazın sıcak günlerinde gerek cilt yüzeyinde yağ dengeleme işlemi, gerekse arıtım ve antibakteriyel etkisi için konforlu şekilde kullanırım.

Herkese güzel günler dilerim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>