BIOTHERM BIOPUR GÖZENEK SIKILAŞTIRICI KİL MASKESİ

By  |  0 Comments

Biotherm Biopur Pore Reducer Mask /

Merhabalar…

Cildimizdeki genişlemiş gözeneklerden, parlamadan, pütürlü/matlaşmış görünümden kurtulmak mı istiyoruz? O zaman Biotherm Biopur Pore Reducer adlı ürüne beraberce göz atalım…

g2

Urun ne işe yarıyor?

Arındırıcı maske, ciltteki gözeneklerin görünümünü azaltmayı, içleri dolmuş/tıkanmış olan gözenekleri arındırmayı, ciltteki parlamayı minimum seviyeye indirmeyi ve cildi berrak, ışıltılı ve arınmış bir görünüme kavuşturmayı vaat ediyor.

Urun hangi cilt tipine hitap ediyor?

Biopur kil maskesi; genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, parlama, ölü hücre birikimi gibi cilt problemleri yaşayan karmadan yağlıya dönük ve yağlı cilt tipleri için uygun. Diğer cilt tiplerinde bu problemler yaşanıyorsa, ürün bölgesel olarak kullanılabilir. (örneğin sadece burun çevresi ya da çene…)

Urunun ozellikleri ve içeriği nedir?  

Biotherm Biopur Maske;

  • cildi temizlemek ve arındırmak için =>saponin suyunu kullanıyor. Saponin; bazı bitkilerde, özellikle de sabun otunda (Saponaria) yüksek oranda bulunan ve suda köpürme özelliği taşıyan yüksek molekül ağırlıklı bir madde imiş.
  • sebum/yağ dengeleme için => bakır ve çinko
  • ciltteki parlamayı kontrol altına almak için=> beyaz kil
  • cilt yüzeyindeki yağı emmek için => nişasta

içermektedir.

Urunu nasil kullanmalıyız?

Kil maskemizi haftada en fazla 2 kez, mümkünse önceden peeling işlemi uygulanmış cildimizde kullanmalıyız. Özellikle gözenek ve yağlanma problemi yaşadığımız bölgeye içindeki pütürcüklerle beraber masaj yapacak şekilde dairesel hareketlerle sürüyoruz. Kuruması için yaklaşık 10 dakika bekliyoruz. Ürünün üzerinde 1 dakikada gözenek açıcı maske olarak nitelendirilse de, bir dakikadan daha uzun süre beklettiğinizde daha iyi sonuç alacağınızı göreceksiniz.

Ben kış aylarında haftada 1 kez, yaz aylarında haftada iki kez uyguluyorum cilt ihtiyacıma/durumuma göre. ürünü sürdükten 2-3 dakika sonra sürdüğünüz bölgedeki gerilmeyi hissediyorsunuz. Özellikle burun çevremdeki gözeneklerin üzerini kaplayan maskenin yağı emdiğini gözlemliyorum.

10 dakika sonunda maskeyi ciltten arındırmak için şöyle bir yöntem uyguluyorum; bir adet pamuğu ıslatarak maskeyi uyguladığım bölgeleri pamuk yardımıyla temizliyorum. sonrasında yüzümün tamamını ılık suyla yıkıyorum.

Urun hakkında ne duşunuyorum?

Maskenin gözeneklerin içini temizleme, genişlemiş gözenekleri sıkılaştırma, cildi matlaştıran ölü hücrelerden uzaklaştırma etkilerini birebir deneyimledim. Şimdiye kadar kullandığım en iyi kil maskesi diyebilirim. Üründen çok memnunum, herkese tavsiye ediyorum. Ancak sanırım ürün Biotherm markasının başka bir serisinde başka bir isimle üretilmeye devam edecek. Başka bir yazımda ona da yer vereceğim.

Herkese guzel günler dileklerimle…

bilge1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>