SISLEY CLEANSING MILK with SAGE / YÜZ TEMİZLEME SÜTÜ

By  |  0 Comments

SISLEY Karma ve Yağlı Ciltler için Temizleme Sütü

Merhabalar…

Şimdiye kadar kullandığım en pahalı ancak en etkileyici temizleyici hakkında araştırdıklarımı ve deneyimlerimi sizler paylaşmak istedim..

Ürün ne işe yarıyor? 

Adaçayı özleriyle formüle edilen temizleme sütü, özelikle karma ya da yağlıya dönük ciltler için üretilmiştir. Makyajı, ciltteki kalıntıları ve aşırı sebumu ciltten arındırmayı vaad ediyor. Tamamen temiz ve aydınlık bir cilt yaratmayı hedefliyor.

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

Ürünün içeriğinde bulunan adaçayı, bu makyaj temizleme sütüne hem adını veriyor, hem de aşağıda yer alan özellikleri:

  • Ada çayı bitkisi cilde faydalı kalsiyum minerali ve A vitamini bakımından zengindir. Bu özelliği ile yeni cilt hücresi oluşumunu teşvik ederken, mevcut hücreleri destekleyerek kırışıklık oluşumunu geciktirebilir.
  • Ciltteki fazla yağ salgısının arındırılmasına ve yağ salgısının azaltılmasına destek olur.

Ada çayı dışında, ürünün içeriğinde ne olduğu bilgisini uzun süre araştırmama rağmen bulamadım. Ürünün kutusunu da bulamadım, o nedenle daha detaylı bilgi veremeyeceğim için üzgünüm. Bir kullanıcı içerisinde mineral yağ olduğunu yazmış; eğer böyleyse durum çok sevimli değil. İçeriğinin Sisley kendi web sitesi dahil hiçbir yerde yazılmıyor olması aklımda birçok soru işaretine sebep oldu…

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Öncelikle 2 açıdan kullandığım en ilginç ve başarılı cilt temizleme ürünü.

1) Karma/yağlı bir cilde sahip olanlar bilirler. Makyaj temizleme sütleri ciltteki yağı arındıramaz ve sadece su ile yıkadığınızda, temizleme sütü ile cildinizin salgıladığı yağ birleşerek rahatsız edici bir  makyajınızı bu ürünlerle temizlediğimizde ardından mutlaka yüz yıkama jeliyle cildimizi arındırmamız gerekir. Aksi takdirde ciltte yağlanma, yağlılık hissi, sivilce … gibi bir çok sıkıntılı durum yaşarız. Sisley cleansing milk ürünü ise; cildi yağdan makyajdan tamamen arındırıyor, ciltte kesinlikle yağlılık hissi bırakmıyor ve sıkı durun; sadece su ile yıkadığınızda ciltten arınıyor, gıcır gıcır, tertemiz ve nemini kaybetmemiş/gerilmemiş/kurumamış bir ciltle sizi başbaşa bırakarak !

2) Yüzünüze parmak uçlarınızla yaydığınızda, ardından pamuk ya da benzeri bir şeyle yüzünüzü temizliyorsunuz. Bu aşamada ürün cildinizde bir krem kıvamına dönüşüyor ve böylelikle çok daha rahat uygulayabiliyorsunuz. Ancak bu arada, temizleme sütünü sürdüğünüz miktarla, pamukla sildiğinizde ciltten temizlediğiniz miktar aynı değil gibi.. Bu çok ilginç bir deneyim; cilt bu ürünü emiyor sanırım :)

3) Maalesef fiyatı çok yüksek…

Karma/yağlı ciltlerin hayatlarında en azından bir kere denemesini önereceğim bir ürün. Hatta benim için bir Genel Kültür ürünü çünkü hayatımda ilk kez sabun/yıkama jeli kullanmadan sadece su ile cildim arınıyor, bu günleri de gördük :)

Herkese güzel günler dilerim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>