Shiseido Wetforce Güneş Kremi Serisi

By  |  0 Comments

Shiseido Expert Sun Aging Protection Cream / Lotion

  “Denizde, havuzda yüzün, suyun içinde dilediğinizce vakit geçirin, tüm sahil aktivitelerinin tadını çıkartın; bilin ki güneş kreminiz suyu en az sizin sevdiğiniz kadar seviyor!”

Shiseido tarafından bu sloganla sunulan yeni güneş kremi serisi, cildiniz için bir güneş kreminden beklenen güçlü korumayı sağlarken; yepyeni WetForce teknolojisi sayesinde güneş korumasına yepyeni bir anlayış daha getiriyor!

Oyle ki; bu yeni teknolojiyi “Bir güneş kremi için, SPF’ nin keşfinden sonraki en büyük atılım” olarak nitelendiriyor!

Wetforce teknolojisini bu kadar iddialı yapan; su ile temas ettiğinde aktif hale gelmesi… Kremin sürüldüğü bölgenin, 15 dakika boyunca su ya da 30 dakika terle temas etmesinin ardından, WetForce teknolojisi aktifleşiyor, gücünü su ve terden alarak şimdiye kadar hiçbir güneş kreminde görülmemiş bir koruma sağlıyor.

Shiseido için çalışan bilim insanları, güneş kremini etkisiz bırakan/gücü azaltan faktörleri araştırırken, bu durumu avantaja çevirmenin yollunu keşfetmişler. Suya girildikten sonra ya da sahilde uzun süre aktivite yapıldığında koruma özelliğini neredeyse kaybeden çoğu güneş kreminin tersine; bu ürün deniz/havuz suyu ve terin yapısında bulunan minerallerle reaksiyona giren moleküller içeriyor. Böylece ciltte etkisi gitgide güçlenen UV koruması sağlıyor. Shiseido markasının iddiasına göre de, suyun içerisinde 80 dakika boyunca ciltte hiçbir güneş yanığı / kızarıklık oluşmadan kalınabilecek bir korumaya sahip!

Ürünün içeriği, aynı zamanda güneşin cilt üzerinde yarattığı kurumanın da önüne geçerek cildi nemlendirmeyi hedefliyor.

 

Böylelikle, su ve sporla iç içe olunan her durumda, su ve terle birleştiğinde gittikçe artan yüksek güneş koruması sağlarken, cilt için hassas ve hoş bir bakım sağlıyor. Kozmetik sektörü için büyük bir atılım olduğunu düşünüyorum…

*Gücünü sudan alan ilk ve tek güneş bakımı!

 

*Yüksek spektrumlu UV koruması sağlayan eşsiz SuperVeil-UV 360™ teknolojisi, ciltte foto-yaşlanma etkilerini azaltmayı hedefliyor.

 

Seri 4 üründen oluşuyor. Güneş koruyucuları; tercihe göre sadece yüz veya yüz ve vücut için kullanılabiliyor. Losyon ve krem özellikli 2 ana ürünün spf 30 ve spf 50 koruma faktörlü ürünleri mevcut:

WetForce Expert Sun Aging Cream SPF30+

WetForce Expert Sun Aging Cream SPF50+

WetForce Expert Sun Aging Protection Lotion SPF50+

WetForce Expert Sun Aging Protection Lotion SPF30+

Ayrıca, serinin spf25 içeren ve göz çevresi için özel olarak üretilen bir göz kremi var.

WetForce Expert Sun Protection Eye Cream SPF25

SS

Herkese bol güneşli günler dilerim… :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>