Yves Rocher Serum Vegetal Kırışıklık Karşıtı Tonik

By  |  0 Comments

Yves Rocher Perfecting Toning Lotion &

Merhabalar.

Cilt bakımı için temel bir aşama olan cildi tonik ile arındırma aşamasına çok önem veriyorum. Ciltte kalan makyajı ve diğer kiri, tozu.. arındırırken, cilt aynı zamanda sonraki aşamalar için hazırlanmış oluyor.

Kozmetik sektöründe bu temel ürünler hakkında da birçok yenilikler söz konusu; bu nedenle de beklentimiz sürekli artıyor. Bir tonik; cildimi kirden ve makyajdan tamamen arıtsın, ancak bunun yanı sıra anti aging bakım da yapsın.. Neden olmasın:)

Bu etksisi nedeniyle satın aldığım Yves Rocher kozmetik markasının kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı toniği hakkında bilgi vermek isterim.

Ürün ne işe yarıyor?

Tonik, Yves Rocher markasının kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı kategorisinde yer alıyor. Bu kategori; cildimizdeki sıkılığı geri kazanmamızı ve kırışıklara karşı daha güçlü şekilde savaşmamızı sağlamayı vaad ediyor.

Screenshot_1

Yves Rocher Vegetal Perfecting Toning ürünü ise, cildi temizleme etkisinin yanısıra, kırışıklık karşıtı bakım vurgusuyla dikkat çekiyor : “Kırışık görünümlü, sıkılık ve ışıltı kaybı yaşayan ciltler için kırışık karşıtı bakımın etkisini artırır ve ferah dokusuyla cilt temizliğini tamamlar. Tüm kir ve makyaj kalıntılarını yok eder, cildi pürüzsüzleştirir, çizgileri giderir, nemlendirir ve sıkılaştırır.”

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Ürün tüm cilt tiplerinin kullanımı için üretilmiş. Angi aging etkisinden dolayı minimum 30 yaş ve üzerinin kullanımına uygun olduğunu düşünüyorum.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?

Yves Rocher kozmetik markası, bu serinin neredeyse tüm ürünlerinde aynı bitkiden ilham alıyor; Ice Plant ya da Yaşam Bitkisi (Ficoide Glaciale).

Screenshot_4

Yves Rocher Laboratuvarları’nın keşfettiği Yaşam Bitkisi (Ficoide Glaciale)’nden özel yöntemlerle edilen bitkisel aktifler, ürünün cilt tarafından emilimini artırıyor,  cilt hücrelerinin yenilenme, savunma ve enerji mekanizmasını yöneten  Tor proteini üretimini %32 oranında artırdığı iddia ediliyor.

Screenshot_1

Toniğin içeriğindeki maddeler bakarsak; içerik listesinde belirtilen 2. madde : methylpropanediol. Bu madde, literatürde çözücü olarak kullanılan organik glikol olarak geçiyor. Kozmetik sektöründe eklendiği ürünün nemlilik özelliklerini artırarak, yumuşak bir hissiyata sahip olmasını sağlıyor. (Bu üründe bu etkiyi hemen hissediyorsunuz dokunduğunuzda) Bu maddenin su tutma kapasitesi sayesinde cildi nemlendirdiği ve yumuşattığı iddia ediliyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Yaptığım araştırmalar neticesinde, Methylpropanediol maddesinin ürünün cilde nüfus etmesi konusunda etkin rol oynayan bir çözücü madde olduğunu okudum. Kendi başına aktif bir içerik olmamasına rağmen, diğer içeriklerin cilt dokusuna iletilmesi konusunda aktif bir yol oynuyor. Bu madde, yan etkisi ya da toksik/alerjik bir etkisi kanıtlanmış olmamasına rağmen, cilt geçirgenliğini artırabilen bir madde olması nedeniyle, çok dikkatli kullanılması kritik bir önem taşımakta! Benzer şekilde zararlı maddelerin de vücuda nufus etmesini neden olabilir; ayrıca kullanıldığı ürünün içeriğinin tamamen uygun/kabul edilebilir ve güvenilir olması gerekli bu durumda…

Tonik silikon, mineral yağ, paraben içermiyor. Ancak içerik listesinin orta sıralarında parfüm içerdiği yazıyor.

 Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Ürünü yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi kıvamı yumuşacık ve yarı akışkan. Daha önce yüzünüzde tonik olarak gül suyu kullandınız mı bilmiyorum; ama ben birkaç dönem denemiştim. Serum Vegetal Tonik, bence gül suyundan daha az keskin kokmakla birlikte, ciltte benzer bir his bırakıyor.

Cildinize sürerken huzursuz olmuyorsunuz; hani bir çok kıyafetiniz vardır ve eliniz sürekli bir tanesine gider ya.. Bu tonik benim kozmetik dolabımda bu etkiyi yarattı :)

Ciltte kesinlikle kuruluk hissettirmiyor.

Arıtımı konusunda çok parlak izlenimlerim yok; yüzümü yıkayıp bu tonikle sildiğimde pamukta çok az kalıntı görüyorum.

Bu konuda sizlere net bir bilgi verebilmek amacıyla ufak bir deney yaptım. Biotherm Pure Fect (alkol içeriyor) tonik ile Yves Rocher Toniği kıyasladım. Şöyle ki, banyo sonrasında yüzümün yarısını bir tonikle, diğer yarısını diğer tonikle temizledim:

kıyaslama

 

Fotoğraf çok profesyonel olmasa da, sonuç algılanabiliyor. Pure fect tonik daha başarılı. Ancak Yves Rocher Toniğimiz de tahmin ettiğimden daha iyi şekilde arıtım yaptı; banyonun ardından bile cildimde arındıracak kir bulabildi :) Alkollü Pure Fect tonikle kıyasladığımda, performansını iyi buldum…

Anti aging etkisini henüz gözlemleyemedim. Açıkçası sıkılık ve kırışıklık konusunda herhangi bir toniğin iyileştirici/önleyici etki yapabileceğine pek inanmıyorum; yine de bir şans verelim..

Önümüzdeki günlerde yaşlanma karşıtı özelliğiyle ilgili bir gelişme yaşarsam mutlaka yazarım..

Herkese güzel günler dilerim.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>