Yves Rocher Detoks Etkili Tonik

By  |  0 Comments

Yves Rocher Perfecting Toning Lotion/

Merhabalar..

Cilt bakımının önemli adımlarından olan tonik kullanımı için  farklı bir ürün arayışı içinde olduğum donemde, arada sırada ziyaret ettiğim bir kozmetik markası olan Yves Rocher ‘in Detoks Etkili Temizleme serisi ile karşılaştım. Bu seri içerisindeki Yves Rocher Perfecting Toning Lotion ürününü gelin berabarce inceleyelim:

 

Urun ne işe yarıyor?

Tonik, cildi toksinlerden arındırma, cildi temizleme ve bu esnada yorgunluk izlerini de silme vaadinde bulunuyor.

Cildi tamamen arındırmak, aydınlatmak, tazelik hissi vererek canlandırmak amacıyla formulize edilmiş. Göz çevresi de dahil uygulanabilmekte.

Urun hangi cilt tipine hitap ediyor?

Ürünü kullanması önerilen cilt tipi belirtilmemiş olsa da, karma ve normalden karmaya donuk ciltler için daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

İçeriğindeki yoğun bitki özlerinin hassas ciltlerde sorun yaratabilir.

Urunun ozellikleri ve içeriği nedir?    

Ürün goz çevresi dahil tüm yüz bölgesinde kullanılabiliyor. Bunun için dermatolojik ve oftalmolojik kontrol altında test edildiği belirtiliyor.

Detoks etkisi yaratmak amacıyla 3 çeşit çay özü birleştirilmiş; yeşil çay özü, beyaz çay özü, Madagaskar çayı özü.

Canlandırıcı etkiyi yaratmak amacıyla Organik Papatya suyu, cildi yenilemek ve ferahlatmak amacıyla  ferahlatıcı Nane Suyu içeriyor. Ürün alkol içermiyor.

Ayrıca fiyat olarak da epey uygun bir ürün piyasadaki diğer toniklerle kıyaslandığında.

Urunu nasil kullanmalıyız?

Yüzümü yıkadıktan sonra havlu ile kuruluyorum. Ardından toniği bir pamuk üzerine 5-6 damla damlatıp tüm yüz ve boynuma uyguluyorum. Göz çevresi için kullanılabilen bir ürün olsa da, ben göz çevreme uygulamıyorum. Eğer yoğun makyaj yapmadıysam, toniği parmak uçlarıma damlatıp yüzüme hafif masaj yaparak uyguluyorum. Yoğun kıvamli bir tonik olduğu için uygulaması rahat ve pratik.

Urun hakkında ne duşunuyorum?

Öncelikle ürünü satın alma sebebim, toksinlerden arındırma/ yorgunluk izlerini silme/ temizleme ve canlandırma etkilerinin aynı anda bir tonikte vaad edilmesiydi. Cildi temizleyen ve gözenek sıkılaştıran çok sayıda farklı tonik kullandım; ancak surekli aynı tip ürünler kullandığım için cilt tarafından surekli aynı şekilde algılanan ürünler, zamanla etkisini yitirmeye başladı. Siz de bu şekilde bir değişiklik yaparak cildinizi şaşırtmak isterseniz bu toniği kesinlikle öneririm.

Tonik alkol barındırmıyor, öncelikle bunu belirtmek isterim. 2. olarak, diğer tonikler gibi sıvı kıvamlı değil; jel yoğunluğunda! Bu yoğunluk ürünün pamuk tarafından değil de, cilt tarafından emilmesini sağlıyor :) Yoğun ve jel kıvamlı olduğu için diğer akışkan toniklere kıyasla daha uzun süre kullanılabiliyor(epey uzunca bir süre hem de…)

Ciltte bıraktığı etki cildi beslemesi ve cildi koruyormuş gibi hissettirmesi.. Makyaj kalıntılarını başarıyla temizliyor, hoş kokusuyla koklama duyusuna hitap ediyor, cildi kurutmuyor/germiyor ve aksine nemlendirilmiş hissi veriyor(sanırım yoğun yapısı nedeniyle). Uzerine nemlendirici sürmeyi unuttuğum zamanlarda cildimde gerginlik hissetmedim.

Sabah ve akşam kullanıyorum. Cildimde bir duruluk, ışıltı farkettim ilk kullanımdan yaklaşık bir hafta sonra. Şu anda 2. şişeyi kullanıyorum. İlk haftalardaki etkisi azalmış olsa da, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Güzel günler hepimizin olsun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>