LOCCITANE NOURISHING SHEA NAIL & CUTICLE OIL

By  |  0 Comments

| Loccitane Shea Tırnak & Tırnak Eti Yağı | 

Ürün ne işe yarıyor? 

Bugünkü yazımızın misafiri, tırnakların beslenmesine, güçlenmesine ve kütiküllerin (manikür ile kurtulmaya çalıştığımız sertleşmiş ve düzensizleşmiş tırnak etlerinin) yumuşamasına yardımcı olmak üzere üretilmiş bir tırnak bakım ve kütikül yağı olan Loccitane Shea Nail & Cuticle Oil. 

%30 Organik Shea Yağı içeriğini uygulama fırçası sayesinde tırnaklara ve tırnak etlerine kolay bir şekilde yedirilerek daha güçlü, ışıldayan tırnaklar elde edilmesini ve aynı zamanda da tırnak etlerini yumuşatarak “manikür ihtiyacınızı” azaltmayı vadediyor. 

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

İçerik listesini incelemek isterim:

loii

İçerik listesi açılışı ürün tanıtımında vadettiği üzere yağlarla yapıyor; tatlı badem yağı, shea yağı, üzüm çekirdeği yağı, kastor yağı (hint yağı). (İçerik listesindeki ürün sıralaması, bize ürünü oluşturan maddelerin yoğunluğunu anlatıyor. En yoğun kullanılan madde ilk sırada, en az miktardaki madde ise son sırada yazılmakta) 5. madde ise bu yağlara kıvam kazandıran trihydroxystearin. 

Trihydroxystearin formülünde birden çok yağ bulunan akışkan ürünlere jelimsi bir kıvam vermek için kullanılmakta. Doğal ve Organik kozmetik standartları kapsamında Ecocert uygunluk sertifikasına sahip bir madde. Dolayısıyla kozmetik otoritelerince güvenli bulunuyor. Bu üründe kullanılmasının sebebi içerikteki çoklu yağları bir arada daha yoğun bir kıvamda tutabilmek; bu nedenle ürün yağ değil, serum kıvamında. Çok iyi düşünülmüş. Bunu kullanıcı olarak çok net fark edeceksiniz. 

İçerik listesinin devamında da bazı bitki özleri, Tocopheryl Acetate (sentetik E vitamini), Tocopherol (E vitamini), Citric Asit (cildi ölü hücrelerden arındırıyor) yer alıyor. Listede can sıkıcı ya da cilde zararı dokunabilecek hiçbir kimyasal maddeye rastlamadım. Sevindirici :) 

Ürün nasıl kullanılmalıdır?

Tüpe hafifçe bastırarak fırçası ile kütiküllere (tırnağın et ile birleştiği kısma) uygulanır. Masajla tırnak etlerine ve bütün tırnaklara yedirilir. Yağın emilimi için kısa bir süre beklenmelidir. Ardından ihtiyaç duyulması halinde tırnak etleri itilebilir.  

Daha güçlü ve sağlıklı tırnaklar için düzenli olarak kullanılmalı ve el kremi uygulaması da ihmal edilmemelidir.

(Benim önerim, gece yatmadan hemen önce mümkünse ojesiz tırnak ve tırnak etlerine sürülmesi, masajla yedirilmesi. Böylece hiçbir yere bulaşmaksızın emilecek ve etkinliği artacaktır.) 

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

Uzun, ojeli ve doğal tırnak seven biri olarak bir dönem çok kırılan ve cansızlaşan sürekli ojeli oluşu nedeniyle sararan tırnaklarımı güçlendirmek, parlatmak; aynı zamanda da kışın çok kuruyan ve sertleşen tırnak etlerimi yatıştırmak üzere satın almıştım.

b777

Resimde göreceğiniz üzere kendi tırnaklarımı uzatıyorum, zaman zaman kırılma problemi yaşıyorum. Takma tırnak kullanmıyorum. 

Bazı dönemlerde tırnaklarımı ekstra ürünlerle desteklemek şart oluyor. Ürünü yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak kullanıyorum. 3. tüp bitmek üzere. Yorumlarıma gelince;

(+) Benim için en önemli faydası, özellikle kış mevsiminde ortaya çıkan tırnak kenarındaki sert etleri yumuşatması, nemlendirmesi ve böylece zaman içinde yok olmalarını sağlaması oldu. Ayrıca tırnaklarımı güçlendirdiğini, doğal uzama sürecini de epey olumlu etkilediğini belirtmeliyim. 

(+) Manikür ihtiyacını da azaltacaktır. Birkaç günlük düzenli kullanım sonrasında bile tırnak etlerindeki iyileşmeyi gözlemledim. 

(+) Çoğu kullanıcı, bu ürünün diğer kütikül yağları ya da bitkisel yağlara kıyasla daha başarılı olduğu yorumunda birleşiyor. Özellikle covid-19 tedbirleri gereği tüm dünyada bir süredir kapalı kalan güzellik salonlarına gidemeyen kişiler, takma tırnak kullanımı nedeniyle çok yıpranmış olan tırnaklarının ve tırnak çevresi bakımlarında bu ürünü kullanıp (yaklaşık 2 haftalık düzenli kullanım sonrası) çok olumlu yorumlar yazmışlar. Bu önemli bir yorum.. 

(+) Ben sürekli oje sürdüğüm için tırnaklarımda sararma ve matlaşma oluyordu. Bu ürünle ilgili bir uygulama tekniği keşfettim; ürünü sürüp tırnaklarıma iyice yediriyorum; üzerine tırnak koruyucusu (base coat) sürüp, ojemi onun üzerine sürüyorum. Çok faydasını gördüm. Lütfen deneyiniz…

b878878

Gelelim az da olsa eleştirilerime:

(-) Ürün çok sayıda ve miktarda yağdan oluştuğu için, yapısı oldukça yağlı. Her ne kadar içerik listesinde bu dengelenmeye çalışılsa da, ürün kolay emilmiyor. Sürdükten sonra tırnaklarınız başka bir yere değerse hemen siliniyor ne yazık ki. 10 dakikadan önce tam emilemiyor. 

Yazın emilimi daha zor oluyor. Kışın çok daha verimli ve daha rahat kullandım. 

(-) Ürün biraz pahalı. 7,5 ml olduğu için de çok kısa sürede bitiyor. (ürün bittikten sonra atmayın; boş ürünü geri götürdüğünüzde, markanın geri dönüşüm uygulaması gereği bir sonraki alışverişinizde %10 indirim kazanıyorsunuz.)

Ben bu ürünü kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Fiyatı sizi zorlamayacaksa gönül rahatlığıyla öneriyorum. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>