LOCCITANE IMMORTELLE PRECIOUS ESSENTIAL WATER

By  |  0 Comments

| Loccitane Immortelle Ölmez Otu Özlü Tonik |

Yeni bir ürün incelemesi ile karşınızdayım.Bugünkü konuğumuz; Loccitane markasının Immortelle (Ölmez Otu) Precious serisinin toniği.

Ürün ne işe yarıyor?

l3Loccitane Immortelle Precious serisi; içerisinde Ölmez Otu esansiyel yağının yaşlanma karşıtı etkisinden yola çıkarak üretilen kırışık ve ince çizgileri azaltmayı vadeden kremler, tonik, cilt temizleme ürünleri, BB kremler, göz kremleri ve serumlardan oluşmakta.

Serinin tek toniği olan Precious Essential Water Tonik; alkol içeriğiyle makyaj kalıntılarını temizlemeyi  ve cildi yatıştırmayı hedefliyor. Ayrıca Ölmez Otu suyu ve hyaluronik asit içeriği ile cildi nemlendirmeyi ve daha dolgun hissetmesine yardımcı olmayı vadediyor.

Yüz yıkama işleminin ardından, sabah ve akşam pamukla cilde uygulanması öneriliyor. 

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

İçerik lisesi aşağıda yer almaktadır. İçeriğinde en yoğun maddeleri sırasıyla inceleyelim…

içerik list

 

Peg-7 Glyceryl Cocoate; Gliserin ve Hindistan cevizi yağı türetilmiş yağ asitlerinden üretilir; ürün inceltici, arındırıcı, yumuşatıcı olarak kullanılır. Cilde yumuşak ve pürüzsüz görüntü verir; ayrıca bu üründe vadedilen “cildi yatıştırma” etkisini büyük ölçüde bu maddeden aldığını anlıyoruz. Ayrıca ürünün kaygan/ince ama yoğun kıvamlı dokusunu da bu maddeden aldığını söyleyebilirim bir kullanıcı olarak. Kozmetik sektöründe sıklıkla kullanıldığı gibi, bu üründe ayrıca “temizleme” işlevini görüyor. İncelemem derinleştikçe, bu maddenin “durulanması” şartıyla güvenli sayılabileceğini ve bazı markaların yüz yıkama jellerinde kullanıldığını farkettim. Bu da beni epey huzursuz etti.

  • ölmez otuHelichrysum Italicum Extract; içerik listesindeki 3. madde. Toniğe ismini de veren ölmez otu özü.
  • Polysorbate 20; bu madde,  temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan bitkisel yağlar için çözücü görevi görür. Kendisi zararlı bir madde olmasa da, tıpkı PEG çeşitleri gibi üretim sürecinde kullanılan kimyasallar ve dolayısıyla ortaya çıkan yan ürünler cilt ve hatta sağlık için zararlı olabilmektedir.
  • Ürünün en güzel yanlarından birisi de Alkol içermemesi. 

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Bu toniği yaklaşık 2 aydır her sabah ve akşam kullanıyorum. Yorumlarım;

41362_A1.psd(+) Şişesi epey pratik; şişenin ağzı kısmı dar bir delik şeklinde tasarlandığı için kullanışlı.

(+) Makyaj temizleme konusunda çok başarılı olduğunu söylemeliyim. Bu anlamda şimdiye kadar kullandığım toniklerin içerisinde, temizleme görevini en başarılı şekilde yerine getiren 2 tonikten biri oldu. Yüzünüzü ne kadar iyi temizlerseniz temizleyin, bu tonikle üzerinden pamukla geçtiğinizde mutlaka temizleyecek bir miktar kir buluyor.

(+) Ürün alkol içermeden, alkollü ürünlerden bile daha etkin temizlik sağlıyor.

(+) Cildim gerilmedi, kurumadı; ancak bazı kullanıcı yorumlarında (özellikle hassas cilde sahip olanlar) çok kurutucu bir tonik olduğundan bahsetmiş. Cilt tipine göre bunun dikkate alınmasında fayda var.

(-) İçeriğinde yüksek miktarda ve riskli olarak yorumlanabilecek sentetikkimyasallar var. Durulanmayan bir cilt ürünü olan toniğin içeriğinde durulanması önerilen kimyasallar olması çok kafa karıştırıcı.

(-) Yaşlanma karşıtı bir seride yer almasına rağmen, bu konuda hiçbir yararını görmedim. Cildi dolgunlaştırma vaadi zaten mevcut içerik listesiyle pek mümkün değil gibi.

(-) Kokusu çok yoğun ve biraz da yapay. Ben kokusuna alışamadım.

(-) Gözenek sıkıştırma ya da cildi sıkılaştırma gibi bir etkisi olmadı.

Ürünün içerik listesini incelemeden önce, yeniden almayı düşünüyordum (makyaj ı arındırma performansı nedeniyle), ancak yukarıda belirttiğim detaylar nedeniyle fikrim biraz değişti. Etkili fakat içerik listesi daha doğal bir tonik arayışına devam edeceğim.

Sevgiler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>