LOCCITANE IMMORTELLE DIVINE LOTION

By  |  0 Comments

LOCCITANE IMMORTELLE DIVINE LOSYON

Bugünkü yazımda Loccitane markasının yaşlanma karşıtı bakım yapan Immortalle Divine Lotion ürününü  incelemek ve kullanıcı yorumlarımla birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok aşina olmadığımız bir ürün çeşidi olduğu için benim de sizlere anlatmadan önce biraz araştırmaya ihtiyacım var :)

Ürün ne işe yarıyor? 

ftgyhyhyImmortalle Divine Lotion, Loccitane markasının Immortalle Divine serisinde yer alıyor. Bu seri, cildinde yaşlanma belirtileri oluşmuş kullanıcılar için yaşlanma karşıtı bakım yaparken aynı zamanda da cilde ışıltılı, aydınlık ve daha genç bir görüntü vermeyi hedefliyor. 

Yazımıza misafir olan Divine Lotion aslında yoğun kıvamlı akışkan bir tonik. Kendi sitesinde şöyle özetlenmiş; “Divine losyon, tonik ile serum ve nemlendirici arasında metabolizmayı harekete geçiren ek bir hazırlık adımıdır.”

Ürünü şu şekilde detaylandırabiliriz;

Cilt dengesini sağlamak, Cildi yumuşatmak, * Cilde elastik bir görünüm kazandırmak,

Düzenli kullanımda cildin doğal ölü deri atma sürecini hızlandırmak,

* Cildi serum ve kremlerin olumlu etkilerinden en yüksek düzeyde faydalanabilecek şekilde hazırlamak.

Ürünün temiz cilde sabah ve/veya akşam (göz çevresi hariç), serum ve krem aşamasından önce parmak uçlarında ısıtılarak, yüzün iç kısmından dışarı ve yukarı doğru süpürme hareketleri ile uygulanması gerekiyor. 

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

İçerik listesini inceleyelim:

iiiçç

İçerik listesinde 2. sırada yer alan madde Sorbitol. Meyvelerin ve mısırın içerisinde doğal olarak bulunan “şeker alkolü” maddesidir. Gıda (yapay tatlandırıcı olarak), sağlık ve kozmetik gibi sektörlerde yaygın kullanım alanına sahip. Kozmetik sektöründe özellikle diş macunlarında rastlıyoruz; diş çürümelerine sebep olabilecek şekerin yerine tatlandırıcı olarak kullanılıyor. Peki ya cilt bakım ürünlerinde? Genellikle düşük maliyeti nedeniyle, nem vermek amacıyla gliserinin alternatifi olarak kullanılıyor. Bu üründe olduğu gibi nem tutucu (hem ürünün hem de cildin kurumasını engelleyen) ve ürünü inceltici-akışkanlığını artırıcı olarak kullanılıyor. Literatürde bu maddenin çok ciddi sakıncalarından bahsedilmiyor; ancak çalışma prensibi nedeniyle özellikle kuru hava şartlarında, havadan sağlayamadığı nemi ciltten emerek kurumaya sebep olabiliyor. 

3./ 4. maddeler Helichrysum Italicum bitkisi özü ve yağıLoccitane markasının birçok ürününde kullandığı ve serilerine de ismini verdiği Ölmez Otu bitkisi. Cildi gençleştiren/ yenileyen etkiye sahip. Lekelerin iyileştirilmesi, sivilceler ve hatta ince çizgiler üzerinde de etkili olduğu kabul ediliyor. Aynı zamanda cilt için iyi bir nemlendirici. 

5. madde ise Helianthus Annuus Seed Oil/Sunflower Seed Oil yani Ayçiçek çekirdeği yağı. Bu uçucu olmayan kokusuz yağ, bakım ürünlerinde cilt yumuşatıcı olarak kullanılıyor. İçeriğindeki linolenic asit sayesinde cildi yeniliyor, güçlendiriyor ve yatıştırıyor. Aynı zamanda cilt için gerekli/yararlı yağ asitleri barındırıyor. Bu içerik özellikle kuru, nemsiz kalmış ve çevresel etmenler nedeniyle yıpranmış ciltler için yararlı. Linolenic asit içeriği, cildin kendi yağlarını sentezlemesine de yardımcı olduğu için cilt bariyerinin yapılandırılmasına ve genç görünüme sahip olmasına öncülük ediyor. Ayrıca doğal yatıştırıcı etkisi sayesinde ciltteki stres ya da iritasyonu da yatıştırıyor.

Listenin orta sıralarına kadar çok sayıda bitkisel öz kullanıldığını görüyoruz. Akla şu soru geliyor; bunca bitkisel yağ karışımı nasıl kıvam verildi acaba? Bu sorunun listedeki yanıtı; Xanthan Gum. Buğday, soya ya da mısır şurubundan elde edilir. Kullandığımız bir çok ürüne kıvamını veren maddedir. Hazır gıdalarda, süt ürünlerinde, glutensiz ekmekte ve daha bir çok üründe kullanılır. (Şöyle düşünebilirsiniz; yumurta beyazıyla yapılan kıvam artırma işlemlerinin bir çoğu artık xantham sakızı maddesiyle yapılmaktadır). İnsan sağlığı için zararı yok.

İçerik listesinin sonlarına doğru Hyaluronik Asit, koruyucu, E vitamini ve birkaç sevimsiz kimyasal bulunuyor. 

Açıkçası bu kadar temiz ve güzel bir içerik listesi beklemiyordum! Ben firmanın reklam departmanında olsaydım ürünün tanıtımını bu liste üzerinden yapardım…

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

(+) Ürünün içerik listesi beklentimin epey üzerine çıkarak beni tatmin etti; öncelikle bunu belirtmek istiyorum. Bu liste, vadedilen çoğu şeyi yerine getirebilir. 

(+) Hem kullanıcı olarak, hem de içerik listesini sizinle birlikte incelemiş bir tarafsız bir araştırmacı olarak ürünün kendisinden sonra uygulanacak ürünler için oldukça iyi bir baz olduğunu söyleyebilirim. Burada şunu belirtmeyi önemsiyorum -ki bence Loccitane bunu anlatmadığı için tam anlaşılamıyor- yaşlanma karşıtı ürünlerin ciltte yarattığı hafif kurutma etkisini böyle bir “ara” ürün ile telafi etmek bakım rutini için epey yararlı. 

fttgggfff

(+) Yukarıda yazdığımı da desteleyen diğer bir yorumum; özellikle tonik kullanımından sonra kuruyan ciltleri kendine getirecektir:) cildi nemlendiriyor ve sakinleştiriyor.

(+) Kıvamı diğer tonikler kadar sıvı olmadığı için, parmak uçlarıyla uygulanmaya müsait. Ürün tonik değil, losyon prensibiyle ve etkinliğiyle görev yapıyor. 

(+) Ürün 200 ml olduğu için uzun süre kullanılabiliyor. 

(+) Kuru nemsiz ciltler için uygun. Yağlı ciltler için özellikle sıcak yaz aylarında tek başına nemlendirici olarak kullanılabileceğini yazmış birçok yorumcu. Çok nemli havalarda bu görevi yapacaktır. Ancak içerik listesinin 2. sırasındaki Sorbitol maddesini hatırlatmak isterim. Nem tutucu bu madde, havada yeterli nem olmadığında, çalışma prensibi gereği nemi sizin cildinizden alıp tutacaktır. Bu nedenle tek başına kullanılacaksa mutlaka hava nemli olmalı…

(+) Kokusu çok hafif. Loccitane markasının diğer tonikleri kadar keskin de değil. 

Olumsuz değerlendirmelerim:

(-) Yaşlanma karşıtı bir etki gözlemlemedim.

(-) Ürün biraz pahalı.

fffffftttttttt(-) Ürünün ağız kısmını kullanıcı olarak zorlayıcı buluyorum. Eklediğim fotoğrafta, sağda Immortelle Divine Lotion, solda da Loccitane markasının bir toniğinin ağız kısmını göreceksiniz. Immortelle Divine Lotionun ağız kısmı o kadar geniş ki; parmak uçlarına hafif dökmek mümkün değil. her seferinde çok fazla ürün dışarı çıkıyor ve kontrol etmek zor.

Ürün bütçenizi zorlamayacaksa gönül rahatlığıyla öneririm. Ancak temel bir bakım adımı olmadığını da yeniden hatırlatmak isterim.

Sevgiler

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>