“DAHA UZUN SURE GENÇ KALIN…”

By  |  0 Comments

Clarins Double Serum Complete Age Control Concentrate

7

 

Merhabalar.. Bu yazımızda Clarins markasının ödüllü serumunu incelemek isterim..

Keyifli okumalar…

 

Urun ne işe yarıyor?

Cilde gözle görünür güzellik ve diri bir görünüm sağlamayı vaad eden Clarins Double Serum; yaşlanmaya meydan okumak için cildin 5 temel hayati fonksiyonunu harekete geçirmeyi hedefleyen bir formüle sahip. Böylelikle daha sıkı bir cilt, kırışıklıklar üzerinde gözle görünen azalma, gözenek görünümünde azalma, daha eşit gönümlü bir cilt yaratmak için formüle edilmiş. Ürünün ilgi çekici sloganı ise; “daha uzun süre genç kalabilirsiniz”…

4

4 haftalık kullanımdan sonra  197   kullanıcının yorumu aşağıdaki şekilde olmuştur: %87’si daha sıkı bir cilde sahip olmuş, % 94’ü kırışıklıklarının azaldığını belirtmiş, % 88′ i daha düzgün bir cilt tonuna kavuştuğunu farketmiş, % 87’sinin gözenek görünümünde azalma meydana gelmiş.

Aynı memnuniyet araştırmasının sonucuna göre; katılımcıların % 88’i ilk kullanımda daha yumuşak bir cilde kavuştuklarını belirtmiş.

Urun hangi cilt tipine hitap ediyor?

 Urun tum cilt tiplerine hitap ediyor.

Urunun ozellikleri ve içeriği nedir?    

Tum canlıların cildi için gerekli 5 temel fonksiyonunu (nemlendirme, beslenme, oksijen verme, koruma, yenileme) tek bir serumda harekete geçirmek için 20 adet bitki özü ve diğer kimyasal bileşenler yüksek teknolojile ile tek urunde birleştirilerek en yararlı hale getirilmiş.

Yukarıda bahsetmiş olduğum 5 temel hücresel fonksiyonu ise şu şekilde harekete geçiriyor;

  • Nemlendirme: Katafray bitkisi özü, Hyaluronic Asit, Dulavratotu cildi nemlendirerek yumuşaklığını ve komforunu sağlıyor.
  • Besleme: Kivi, Perilla(nane ailesinden bir bitki), avustralya fındığı cildin esnekliğini ve tonunu dengeliyor.
  • Oksijen verme: misk gülü, sahil çamı bitkisi ve dağ kestanesi cildin parlaklığını destekliyor.
  • Yenileme: Yeşil muz, SurvixylIS™peptit ve Phytosphingosine maddesi cilt kolajen üretimini artırarak daha sıkı ve elastik bir cilt yaratılmasını sağlıyor.
  • Koruma: Yeşil çay, avokado, antep fıstığı cildi yıpratan faktörlere karşı antioksidan korumanın güçlendirilmesini sağlıyor.

Bitkisel içeriğinin dışında, içerik listesinin 3. maddesi olarak yer alan mineral yağı, ürünü tartışmaya açık hale getirse de, epey zengin bir içeriğe sahip diyebiliriz.

11Ürün, şişesini iki kısma bölerek hidrik ve lipidik olarak ikiye ayırdığı 2 ayri formulizasyonu tek bir serumda birleştiriyor.

Peki nedir bu sistem?

Su bazlı(hidrik) ve yağ bazlı(lipidik) sistemlerin en uygun oranda karıştırılmalaıyla oluşan Double Serum Hydric+Lipidic sistem, cilt dokusunun yapısında var olan hidrolipidik cilt tabakasının taklit edilmesiyle oluşturulmuş sistemdir. Boylelikle ürün cilt tarafından hızlıca emilerek en yuksek etki sağlanır.

Urun hakkında ne duşunuyorum?

Urunu gozenek problemi için danıştığım bir marka uzmanının tavsiyesi üzerine almıştım. Urunu duzenli şekilde sadece akşamları kullandım. Yaklaşık iki hafta sonra, gozeneklerimde kuçulme beklerken çok ilginç bir şey farkettim; cildimin gozle gorunur derecede sıkılaştığını! sonra bir şey daha farkettim; cildimdeki duru guzelliği, berraklığı. Sanırım “daha eşit görünümlü bir cilt” yaratmakla bu kastediliyor. gözeneklere etkisi ise yok denecek kadar azdı, hatta yok denilebilir :)

Ancak 30 lu yaşlarınızın başındaysaniz, cildinizin elastikiyeti ile ilgili ufaktan da olsa kaygınız oluşmaya başladıysa kesinlikle denemenizi öneririm. İşe yarıyor :)

Urunu nasil kullanmalıyız?

Double Serumumuz, yıkadıktan sonra tonik surerek hazır hale getirdiğimiz yuzumuze uygulanıyor. Emilimi tamamlandıktan sonra, uzerine hafif bir nemlendirici ile tamamlanabilir. Çok sıcak havalarda ise uzerine nemlendirici uygulamadan bakım işlemimi sonlandırıyorum. Tek pompa tum yuz bolgesi için yeterli.

Urunu uzun bir süre 2 pompa sıkarak kullandıktan sonra, son edindiğim bilgiye göre tek bir pompa urunu avucumuzda hafifçe karıştırıp, avucumuzdaki urunu yine avcumuzun içiyle yuze hafifçe baskı yaparak uygulamak en guzel kullanma yontemiymiş. Boylelikle hem ciltte yağlı bir tabaka kalmıyor, hem de krem için uygun zemin hazırlanmış oluyor cildi ağırlaştırmadan…

Clarins-Double-Serum-3

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>