CLINIQUE ALL ABOUT EYES RICH

By  |  0 Comments

ca5

 Clinique All About Eyes Rich Göz Kremi

Ürün ne işe yarıyor?
Clinique markasının favori göz ürünlerinden biri olan “All About Eyes Richürünü, “göz çevresindeki koyu halka, ince çizgi ve morlukların azaltılmasına yardımcı olur. Zararlı dış etkenlere karşı cildin nem bariyerini güçlendirir,  doğal nem üretimini hızlandırır” şeklinde tanımlamış.

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

caa2

Clinique  All About Eyes Rich göz kremi, markanın All About Eyes göz kremi ile zaman zaman karıştırılıyor. All about eyes göz kremi, formülünde yoğun olırım bu nedenle hakkında bu kadar olumsuz kullanıcı yorumu var, biri de benim.arak silikon barındırması nedeniyle, ciltte anlık olarak pürüzsüz etki bırakan ancak uzun vadede nemsizliğe sebep olabilecek bir yapıya sahip. San

Bu yazımızda değindiğimiz All About Eyes Rich ürünü ise, sadece eski kreme bir kelime daha eklenmesinden oluşmamış; içeriğine çok sayıda cilt yumuşatıcı etkenmiş. 

İçerik listesine kısaca göz atmak isterim: Listedeki 2. yoğun madde Shea Yağı. Cildi nemlendirici ve  ciltteki yaralari iyilestirici etkisi var. Bu yağ, doğal olarak A ve ayrıca E vitamini içeriyor.

3. sıradaki Cetearyl Alkol maddesi de içeriğindeki yağ asitleri nedeniyle cildi besleyici/onarıcı özellikte. Bu madde de cilt için besleyici/yumuşatıcı olarak kullanılmış.

ci.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

(-) Ürünün paketlemesi oldukça kullanışsız ve sürekli havayla temas etmesi hem içerisindeki antioksidanların R-Clinique-AAE-Rich-04etkisini yitirmesine sebep oluyor, hem de hijyenik açıdan hiç hoş değil.!

(-) Kavanoz şeklindeki ambalajından kremi her seferinde almak, ve spatulayı sürekli temiz tutmaya çalışmak zahmetli ve içerisine toz vs kaçabiliyor. Ben kullanırken göz sağlığım açısından tedirgin oldum açıkçası!aa1

(-)  Göz altı morluklarına etkisini görmedim; bu konuda işe yaramadığını pek çok kullanıcı yorumuyla da teyid ettim.

Olumlu değerlendirmelerime gelirsek;

(+) Ürünün içerik listelerinin üst sıralarında etkili emollient (cilt yumuşatıcı) maddeler yer alıyor. Bu nedenle kuru ciltler için bile çok yeterli bir nemlendirme sağlayabiliyor.

(+) Oluşmuş çizgi ve kırışıklıkları bir miktar yumuşatabileceğini ve nemsizlik çizgilerini yok edeceğini/önleyeceğini düşünüyorum. Gerçekten de güçlü bir nemlendirme yapıyor.

(+) Nemlendirme etkisi oldukça uzun süre hissediliyor, bu da gayet konforlu bir şey.

(+) Kıvamı oldukça yoğun. Bu nedenle az bir miktarı (yarım inci tanesi gibi) göz çevrenize uyguladığınızda dahi yeterli geliyor. Bu nedenle uzun süre kullanılabiliyor.

( ) Göz kapağı ve göz altı şişkinliklerini giderici etkisini okudum bazı kullanıcı yorumlarında. Bende şişlik problemi olmaması nedeniyle gözlemleyemedim.

Ürünü tavsiye eder miyim? 

Bu göz kremi basit bir prensiple çalışıyor; sür ve nemlendir. Çok güzel bir nemlendirici olması nedeniyle tavsiye ederim; ancak yoğun bir yaşlanma karşıtı bakım da yapsın derseniz yeterli gelmeyebilir. Ayrıca göz altı morlukları için de çok beklentide olmamak lazım.

Sevgiler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>