Clarins HydraQuench Çift Fazlı Nem Serumu

By  |  0 Comments

Clarins HydraQuench Intensive Serum Bi-Phase

c2

Merhabalar.

Soğuk kış günlerini bir türlü geride bırakamadığımız şu günlerde, çevremden en çok duyduğum ve sıkça çözüm aranan cilt endişesini şöyle özetleyebilirim “cildim çok kurudu”.

Siz de bu şikayete hak veriyorsanız, kozmetik sektöründen biraz destek almanın tam zamanı olabilir :) Clarins Hydra Quench serisinde yer alan bu nem serumunu denemelisiniz!

Ürün ne işe yarıyor?

c5

Çift fazlı nem serumu, S.O.S bakım ürünü olarak adlandırılıyor. Şöyle ki; cilde uygulandıktan 10 dakika sonra %165 oranda nemlendirilmiş bir cilt vadediyor. 

Su bazlı olan serum; susuz kalmış cilde anında çok yoğun nem takviyesi yapıyor ve ardından doğal nem mekanizmasının geri kazandırılmasına yardımcı oluyor. Sert (çok sıcak ya da çok soğuk) iklim koşullarına maruz kalan ve nemini yitiren ciltlere çok yoğun nem takviyesi yaparak, cildin susuzluğunu gidermeyi vadediyor.

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Serum; nemini kaybetmiş tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. Kışın soğuk iklim koşullarına (kar, rüzgar, kuru hava) ve yazın güneşin ve aşırı sıcak havanın kurutucu etkisi nedeniyle nemini kaybetmiş tüm ciltler rahatlıkla kullanabilir.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?                                   

Ürün 30 ml’lik cam şişede satılıyor. Kullanım açısından oldukça rahat. 30 ml az bir miktar gibi görünse de, kolay kolay bitmiyor.

Clarins markasının cilde çok yoğun nem sağlamak için özel olarak tasarladığı HydraQuench serisi ürünlerinde kullanılan özel bir madde, bu serumda yoğun bir miktarda kullanılmış; Katafray ağacı kabuğu özü.

katafray

Katafray ağacı, sadece Madagaskar adasında yetişmektedir. Sağlamlığı nedeniyle yöresel barakaların yapımında kullanılan Katafray ağacı, ağaç kabuklarının Madagaskar halkı tarafından mide yatıştırıcı ve hazmı kolaylaştırıcı bir ilaç iksiri olarak keşfedilmesiyle ünlenmiş. Clarins markasının, bitkinin kabuğundaki özlerin cildi güçlendiren, doğal nem mekanizmasını destekleyen ve cildi canlandıran etkisini keşfetmesinin ardından, HydraQuench serisinin başlıca maddesi olarak içerik listesinin kalbinde yerini almış.

Diğer önemli içerik maddesi olan ve yüksek oranda kullanılan Hyaluronic Asit, cildin kendi nemini tutma ve hapsetme kapasitesini artırmak için kullanılmaktadır. Hyaluronic Asit cildin kendi yapısında da bulunan çok önemli bir etken madde olup, çok yüksek oranda su tutma kapasitesine sahiptir; böylelikle cildin parlak, dolgun, pürüssüz ve esnek görünmesini sağlar. Uzun sureli nemlendirme için önemli bir faktördur.

Alfalfa (yabani yonca) bitki ekstresi, yüksek vitamin ve mineral içeriği ile cildi güçlendiriyor ve aynı zamanda çizgi görünümünü yumuşatıyor.

Inka fıstığı özleri ile, cildin hidrolipidik film tabakasını (cildin yüzeyini kaplayan ve ter, yağ ve ölü hücre tabakasından ileri gelen hücre birikimlerinden oluşan ince katman) onarıyor.

Deniz Kadayıfı bitkisi (kırmızı alg) ile cildin doğal nem tabakasının harekete geçirilmesini hedefliyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Soğuk ve sert kış günlerinde ya da güneşin etkisini çok fazla gösterdiği sıcak yaz günlerinde; yani kısacası uzun sure çok sıcağa ve çok soğuğa maruz kaldığımda kullanıyorum. Elimdeki ürün kullandığım üçüncü şişe. Çok memnunum; daha önce cildime bir anda bu kadar yoğun nem verdiğini hissettiğim bir ürün olmamıştı. Yağlı cilde sahip olanlar bilirler; yağ ile nemi birbirinden ayırmak teorik olarak kolay olsa da, pratik olarak bazen zordur. Elbette ki yağlı ciltler de kurur, ve bu tarz su bazlı serumlarla takviye edildiğinde kolaylıkla nem seviyesi yükselir.

Normal/karma/hassas cilt tipine sahip kullanıcılardan edindiğim bilgiye göre urun ciltteki gerginliği hızlıca alıyor, üstüste birkaç günlük kullanımdan sonra ise cildi tamamen rahatlatıyor.

Ürünü nasil kullanmalıyız?

Öncelikle ürün günlük olarak sabah ve/veya akşam kullanılması öneriliyor olsa da, ben ürünün sürekli kullanımda cildi bir miktar yağlandırdığını deneyimledim. Bu nedenle, günlük kullanıma çok uygun olmayabileceğini düşünüyorum. Örneğin nisan ayındayız ve dışarısı epey soğuk. Evlerimizdeki hava da kaloriferlerin hala yanması nedeniyle kupkuru. Ürünümüzü 3-4 gün boyunca sadece sabahları (eğer akşam yüzümüzü yıkadıktan sonra çok fazla kuruluk varsa akşamları da) kullanalım. Sonra bir hafta ara verelim ve yeniden birkaç gun kullanalım. Bu şekilde denetimli kullanıldığında, daha yararlı olduğunu soyleyebilirim.

Yıkadığımız ve tonik uyguladığımız cildimize, urunu uygulayabiliriz. Ürün ile ilgili en önemli kullanım detayı; çift fazlı olduğu için iyice çalkalanarak iki fazın birbirlerine karıştırılması gerekliliği. Ürünü iyice çalkaladıktan sonra, 2-3 pompa elimize sıkıyoruz. Elimizdeki ürünü, iki elimizi birbirine sürtmek yoluyla ısıtarak cildimize uyguluyoruz. Cildimize krem sürer gibi uygulamak yerine, yüzümüzün ortasından dış tarafına doğru hafifçe bastırarak ürünün cildimizce emilimini sağlıyoruz.

Emilim için kısa bir sure bekledikten sonra, cilt bakım kremimiz ile bakım rutinimizi tamamlıyoruz.

Yaz aylarında cilt daha fazla sebum ürettiği için, gece kullanımlarında üzerine nemlendirici bir krem sürmeye ihtiyaç duymuyorum.

Herkese keyifli bir ilkbahar dileklerimle…

2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>