Yves Rocher Serum Vegetal Kırışıklık Karşıtı Tonik

By  |  0 Comments

Yves Rocher Perfecting Toning Lotion 

Merhabalar.

Cilt bakımı için temel bir aşama olan cildi tonik ile arındırma aşamasına çok önem veriyorum. Ciltte kalan makyaj ve kir kalıntılarını arındırılırken, cilt zemin olarak sonraki aşamalar için hazırlanmış oluyor.

Kozmetik sektöründe bu temel ürünler hakkında birçok yenilik söz konusu; bu nedenle de beklentimiz sürekli artıyor. Bir tonik cildimi kirden ve makyajdan tamamen arındırsın, ancak bunun yanı sıra anti-aging bakım da yapsın.. Neden olmasın:)

Bu etkisi nedeniyle satın aldığım Yves Rocher kozmetik markasının kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı toniği hakkında bilgi vermek isterim.

Ürün ne işe yarıyor?

Tonik, Yves Rocher markasının kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı kategorisinde yer alıyor. Bu kategori; cildimizdeki sıkılığı geri kazanmamızı ve kırışıklara karşı daha güçlü şekilde savaşmamızı sağlamayı vadediyor.

Screenshot_1

Yves Rocher Vegetal Perfecting Toning ürünü ise, cildi temizleme etkisinin yanı sıra, kırışıklık karşıtı bakımı vurguluyor : “Kırışık görünümlü, sıkılık ve ışıltı kaybı yaşayan ciltler için kırışık karşıtı bakımın etkisini artırır ve ferah dokusuyla cilt temizliğini tamamlar. Tüm kir ve makyaj kalıntılarını yok eder, cildi pürüzsüzleştirir, çizgileri giderir, nemlendirir ve sıkılaştırır.”

Ürün hangi cilt tipine hitap ediyor?

Ürün tüm cilt tiplerinin kullanımı için üretilmiş. Angi-aging etkisinden dolayı 30 yaş ve üzerinin kullanımına uygun olduğunu düşünüyorum.

Ürünün özellikleri ve içeriği nedir?

Yves Rocher kozmetik markası, bu serinin neredeyse tüm ürünlerinde aynı bitkiden ilham alıyor; Ice Plant ya da Yaşam Bitkisi (Ficoide Glaciale).

Screenshot_4

Yves Rocher Laboratuvarları’nın keşfettiği Yaşam Bitkisi (Ficoide Glaciale)’nden özel yöntemlerle edilen bitkisel aktifler, ürünün cilt tarafından emilimini artırıyor, cilt hücrelerinin yenilenme, savunma ve enerji mekanizmasını yöneten Tor proteini üretimini %32 oranında artırdığı iddia ediliyor.

 

 

Screenshot_1

Toniğin içerik listesine baktığımızda, içerik listesinde belirtilen 2. madde; methylpropanediol. Bu madde, literatürde çözücü olarak kullanılan organik glikol olarak geçiyor. Kozmetik sektöründe eklendiği ürünün nemini artırarak, yumuşak bir hissiyata sahip olmasını sağlıyor. (Bu üründe bu etkiyi hemen hissediyorsunuz dokunduğunuzda). Bu maddenin su tutma kapasitesi sayesinde cildi nemlendirdiği ve yumuşattığı iddia ediliyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Yaptığım araştırmalar neticesinde, Methylpropanediol maddesinin ürünün cilde nüfus etmesi konusunda etkin rol oynayan bir çözücü madde olduğunu okudum. Kendi başına aktif bir içerik olmamasına rağmen, diğer içeriklerin cilt dokusuna iletilmesi konusunda aktif bir yol oynuyor. Bu madde, yan etkisi ya da toksik/alerjik bir etkisi kanıtlanmış olmamasına rağmen, cilt geçirgenliğini artırabilen bir madde olması nedeniyle, çok dikkatli kullanılması kritik bir önem taşımakta! Benzer şekilde zararlı maddelerin de cilde nüfus etmesini neden olabilir; ayrıca kullanıldığı ürünün içeriğinin tamamen uygun/kabul edilebilir ve güvenilir olması gerekli bu durumda.

Tonik silikon, mineral yağ, paraben içermiyor. Ancak içerik listesinin orta sıralarında parfüm içerdiği yazıyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Ürünü yaklaşık 20 gündür sabah/akşam olmak üzere kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi kıvamı yumuşacık ve yarı akışkan. Daha önce yüzünüzde tonik olarak gül suyu kullandınız mı bilmiyorum; ama ben kısa bir  dönem denemiştim. Serum Vegetal Tonik, bence gül suyundan daha az keskin kokmakla birlikte, ciltte benzer bir his bırakıyor.

Ciltte kesinlikle kuruluk hissettirmiyor.

Arıtımı konusunda çok iyi izlenimlerim yok; yüzümü yıkayıp bu tonikle sildiğimde pamukta nadiren kalıntı görüyorum.

Bu konuda sizlere net bir bilgi sunabilmek amacıyla ufak bir deney yaptım. Biotherm Pure-Fect (alkol içeriyor) tonik ile Yves Rocher Toniği kıyasladım. Şöyle ki, banyo sonrasında yüzümün yarısını bir tonikle, diğer yarısını diğer tonikle temizledim:

kıyaslama

Fotoğraf çok profesyonel olmasa da, sonuç görünüyor sanırım. Pure fect tonik daha başarılı. Ancak Yves Rocher Tonik de tahmin ettiğimden daha iyi şekilde arıtım yaptı; banyonun ardından bile cildimde arındıracak kir bulabildi :)

Anti aging etkisini henüz gözlemleyemedim. Açıkçası sıkılık ve kırışıklık konusunda herhangi bir toniğin iyileştirici/önleyici etki yapabileceğine pek inanmıyorum; yine de bir şans verelim.

Önümüzdeki günlerde yaşlanma karşıtı özelliğiyle ilgili bir gelişme yaşarsam mutlaka yazarım..

[güncelleme: ürünün makyajı arındırma işlevi yetersiz. Yaşlanma karşıtı bir etkisi de yok ne yazık ki]

Tekrar satın almayı düşünmüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>