STRIVECTIN SD INSTANT RETEXTURIZING SCRUB

By  |  0 Comments

Strivectin Cilt Yenileyici Peeling 

Ürün ne işe yarıyor?

Sert, kuru ve matlaşmış ciltler başta olmak üzere her cilt tipi için peeling (cildi ölü tabakadan arındırıcı) olarak üretilmiş olan ürün; en kuru ciltlere bile ilk günden belirgin bir berraklık katmayı, 2. haftada ise fark edilir bir aydınlık kazandırmayı vadediyor.

İçeriğindeki  NIA-114™ molekülü, niyasin (B3 vitamini)in en yüksek oranda cilde taşınabilmesi için görev yapmayı hedefliyor. B3 vitamininin cilde faydası nedir?

  1. Cilt lekeleri ile savaşıyor,
  2. güneş sonrası bakım yaparak cildi oluşan güneş hasarından koruyor,
  3. cilt yağlanması/egzama gibi birçok cilt sorununa çözüm getiriyor,
  4. cilt nemini artırıyor, ciltte azalan yağ tabakasını yeniliyor; böylece kırışıklığı önlüyor.

Formülündeki aktif peptidler, cildin katmanlarına daha fazla nüfuz ederek,  kolajen dokunun (cilde protein sağlayan katman, aynı zamanda derinin gerginliğini sağlıyor) korunmasını/ işlevinin artırılmasını teşvik ediyor ve ince çizgileri doldurmayı, kayıp nemi cilde geri yüklemeyi, cildi sakinleştirip yatıştırmayı hedefliyor. s2

STRIVECTIN-SD INSTANT RETEXTURIZING SCRUB peelingin vaadini özetlersek;

  • Cildi ölü hücrelerden arındırmak,
  • Cildi korumak ve bir sonraki bakım aşamasına hazırlamak,
  • Yaşlanma karşıtı bakım için zemin ve destek hazırlamak,
  • NIA-114 formülüyle, cildin nem bariyerini güçlendirmek,
  • Mat-donuk görüntüyü yumuşatmak,
  • Cildi aydınlatmak.

 

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

İçerik listesine hızlıca göz atarsak;

iÇERİK LİSTE ST.

Listenin 2. sırasındaki madde: Sodium Cocoyl Isethionate(SCI). Hindistan cevizi yağ asitlerinden elde ediliyor ve arındırıcı olarak kullanılıyor. Diğer arındırıcılara kıyasla (SLS, SLES, …) cilde olumsuz etkisi daha az. Bu nedenle bebek temizlik ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor. Ciltten kiri hızlıca ve nazikçe arındırıyor, sert ya da yumuşak tüm su çeşitlerinde aynı yüksek performansı gösterebiliyor. 

Listenin 3. sırasında yer alan madde: Sodium Methyl Cocoyl Taurate​. Yine hindistan cevizinden elde edilen bir temizleyici/ arındırıcı. Kremsi, yumuşak bir temizleyici etkisi yaratıyor.

peti

Listenin 4. sırasında yer alan madde ilginç; Polyethylene (Polietilen / PE). Yani çevremizdeki birçok üründe kullanılan plastik. Örneğin kullandığımız tüm poşetler, çoğu su taşıma borusu, pet şişeler birer, mutfak kapları, plastik kutular, mutfak eşyaları, oyuncaklar bu maddeden yapılır. Petrol türevidir. Peki peeling in içinde ne işi var dersek; granül (parçacık) özelliği doğal yollardan değil de, bu plastik madde kullanılarak sağlanmış. Sürtünme katsayısı düşük, kaygan bir yapısı oluşu nedeniyle de, cildi çok hırpalamayacağı düşünülerek seçilmiş sanırım.

Bu bilgi beni şaşırttı..İnsan cildi için toksik etkisi olmasa da, özellikle çevresel zararlara sebep oluyor bu madde. Ayrıca,  cildimizi bir termoplastik ile arındırmak yerine, doğal tanecikli bir madde ya da etkin AHA, BHA formülasyonu içeren bir içerik listesi kullamayı tercih ederdim elbette…

Ürünün tanıtımında yer verilen ve peelinge granül sağlayan jojoba taneciklerine listede rastlayamadım :)

Ürün paraben/ parfüm/ sülfat içermiyor.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Peelingi yaklaşık 6 aydır kullanıyorum:

(+) Ürünün kabı, kullanıma uygun. Çok yer kaplamıyor, ürün içerisinden rahatça istenilen miktarda alınabiliyor.

st33(+) Ürünün kıvamı (ve kokusu da) diş macununu andırıyor. Bu nedenle ıslak elle aldığınızda akmıyor, dağılmıyor ve cilde çok kolayca tüm ürünü uygulayabiliyorsunuz.

(+) Granülleri cildi tahriş etmiyor, parçacıkların büyüklüğü ideal (ne de olsa plastik olduğu için, diledikleri şekli verebilmişlerdir).

(+) Ciltten kolay arınıyor.

(+) Cildi ölü hücrelerden arındırıyor, kesinlikle cilde parlak ve taze bir görünüm sağlıyor. Üstelik bu görünüm geçici ya da hemen kullanım sonrası da de değil.

(+) Güneş lekelerinin görünümüne de iyileştiriyor. Lekeleri de açıyor, aydınlık sağlıyor.

(+) Ürün hakkında araştırma yaparken, anti-aging etkisini gözden geçirdim; kullanmasam pek ihtimal vermezdim ama B3 vitaminin cilde taşınmasında ve yaşlanma karşıtı ürünlere uygun zemin hazırlanmasında kesinlikle etkili olduğuna karar verdim. Cildim gerçekten de daha genç ve taze görünüyor.

(-) Siyah noktaların arındırılması konusunda etkisi zayıf.

(-) İçeriğindeki tanecikler plastik. Doğal bir içerik listesi olmasını tercih ederdim.

(-) İçeriğinde kullanılan ve kokusundan çabukça anlayabildiğimiz mentol yağı cildi az da olsa tahriş ediyor. İlk sürdüğünüz anda ferahlatıyor gibi gelse de, kısa bir süre sonra yanmaya benzer bir his yaratıyor.

Ürünü yeniden satın alır mıyım?  

Bu hafta Sephora mağazasından aldım bile:)

Sevgiler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>