KIEHL’S MIDNIGHT RECOVERY EYE

By  |  0 Comments

| MIDNIGHT RECOVERY EYE GÖZ KREMİ |

Ürün ne işe yarıyor? 

Bugünkü yazımda Kiehl’s markasının Midnight Recovery serisinin göz kremi olan Midnight Recovery Eye ürününü incelemek istedim. 

kieeeeelllll“Daha genç görünen bir cilt için gece rutininiz” sloganına sahip bu seride konsantre bakım yağı, temizleyici yağ ve yazımıza konu olan göz çevresi onarıcı bakım kremi olmak üzere 3 farklı ürün yer alıyor. Serinin ilgimi en çok çeken tanıtım cümlesi ise şu oldu; “Büyü gece yarısı başlar!

Cilt kendini geceleri yenilediğinden, sabah daha dinç ve genç görünümlü bir göz çevresiyle uyanmak için gece bakım ürünleri oldukça önem taşıyor. Bu ürünün tanıtım cümlesi de bu bilgiden yola çıkıyor; “Cildini gece boyunca onarıp güçlendiren bir göz çevresi bakımına hazır ol! ;)

Midnight Recovery Eye, başta lavanta yağı olmak üzere bitkisel özler ve yağlarla ile donatılmış içeriği sayesinde göz altı torbaları ve morlukların görünümünü yok ederken, göz çevresine tazelenmiş, daha genç görünen ve daha sıkı bir bir yapı kazandırmayı vadediyor. Göz çevresini anında nemlendirerek ince çizgi görünümünü ve oluşumunu azaltmayı hedefliyor. 

k4
Midnight Recovery Eye Göz Çevresi Kreminin Faydalarını özetlersek; 
● Sabahları daha taze, canlı ve dinlenmiş bir göz çevresi,

● Göz çevresindeki ince çizgilerin görünümünde azalma,

● Göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünde azalma.

 Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir? 

Bakalım içerik listesi bu vaatleri yerine getirebilecek özellikte mi? Dilerseniz birlikte inceleyelim:

hhhhhhhh

İçerik listesi bize ürünün formülünü, diğer bir deyişle listedeki sıralama ise ilgili maddelerin kullanım yoğunluğunu anlatıyor. Yani ürünün içeriğinde en çok yer alan madde 1. sırada yazılıyor. En az kullanılan madde ise son sırada. Bu kısa açıklamadan sonra, listeye 1. sıradaki Water(su) ile başlıyoruz.

Sıralamada 2. madde Helianthus Annuus Seed Oil/Sunflower Seed Oil; yani Ayçiçek çekirdeği yağı. Bu uçucu olmayan kokusuz yağ, bakım ürünlerinde cilt yumuşatıcı olarak kullanılıyor. İçeriğindeki linolenic asit sayesinde cildi yeniliyor, güçlendiriyor ve yatıştırıyor. Aynı zamanda cilt için gerekli/yararlı yağ asitleri barındırıyor. Bu içerik özellikle kuru, nemsiz kalmış ve çevresel etmenler nedeniyle yıpranmış cilt için faydalı. Linolenic asit içeriği, cildin kendi yağlarını sentezlemesine de yardımcı olduğu için cilt bariyerinin yapılandırılmasına ve genç görünüme sahip olmasına öncülük ediyor. Ayrıca doğal yatıştırıcı etkisi sayesinde ciltteki stres ya da iritasyonu da yatıştırıyor.

Ekran Alıntısı3. madde Jojoba Seed Oil yani Jojoba çekirdeği yağı. İçeriğindeki nispeten küçük yapıdaki pek çok yağ asidi, cildin en üst tabakaları tarafından kolaylıkla emiliyor. Bu kapsamda, bu bitki yağı daha az yağlı hissettiren ve cilde kolaylıkla yedirilen bir yapıda. İçeriğindeki E ve B vitaminleri sayesinde cildin onarılmasına ve hasar kontrolüne yardımcı oluyor. Aynı zamanda antienflamutuvar özelliği sayesinde Rosacea (gül hastalığı) ve egzama sorunları yaşayan ciltlerin yatışması, sakinleşmesi ve rahatlamasını sağlıyor. 

4. madde Prunus Armeniaca Kernel Oil/Apricot Kernel Oil yani kayısı çekirdeği yağı. A ve E vitamini açısından zengin. linolenic asit açısından zengin. Dolayısıyla cildi besliyor, yatıştırıyor ve yumuşatıyor.

5. madde olan Squalane cilt sebumunda da doğal olarak bulunmakta olup, doğadaki en iyi nemlendirici kaynaklarından olduğu kabul ediliyor. Kuruluğu önlemeye, cildi korumaya, cilt tonunu ve dokuyu geliştirmeye yardımcı oluyor. (Bu maddeyi tek başına satın alıp da kullanan birçok kullanıcı yorumuna denk geldim araştırmalarım esnasında)

Alkol Denat ise bu üründe koruyucu olarak kullanılıyor (ürün paraben içermiyor). 

Listenin devamında da çok sayıda bitkisel içerik yer almış (Shea yağı, Aloevera yaprağı, Lavanta yağı, salatalık özü, zerdeçal…) Bu güne kadar ilk kez bu kadar çok bitkisel içeriği/yağı bir arada görüyorum. :) Mutlu oldum :)

Ürün hakkında ne düşünüyorum? 

Öncelikle bu kadar çok sayıda yararlı ve vaatleriyle örtüşen bitkisel içeriği listesinde bulundurduğu için ürüne güvenim arttı. Bu kadar temiz bir içerik listesi çok nadiren karşımıza çıkar. Kiehl’s markası teşekkürü hak ediyor. 
(+) İpeksi yapıya sahip aynı zamanda da yoğun kıvamlı bu göz kremi; kolaylıkla sürülüyor, sürüldüğünde kolay emiliyor, çok sayıda farklı bitkisel yağı bünyesinde bulundurmasına rağmen yapış yapış olmuyor. Bu yağları kişisel olarak edinip göz altımıza sürmekten farkı da bu.
(+) Ürünün tasarımı ve ağız kısmı çok ideal ve çok kullanışlı. p422015-av-03-hero-300

(+) Akşamdan sürülüp sabah uyanınca vadettiği gibi “dinlenmiş etki” yaratıyor. Ben çok düzenli olarak kullandığım 5 aylık dönem boyunca daha az morluk ve daha az şişlik ile uyandım. Üstelik bahar nezlesi nedeniyle göz altı morluğu ve şişkinliği yaşadığım dönemde özellikle çok faydasını gördüm. 

(+) Dediğim gibi morluk ve şişlik görünümünün hafifletilmesi konusunda ben memnun kaldım, ancak bazı kullanıcılar bu konuda hiç fayda göremediğini yazmış. Genetik morluklar değil de, mevsimsel ya da yorgunluğa bağlı morluk/şişlik problemine iyi geleceğini belirmeliyim. 

(+) Nem düzeyi oldukça tatmin edici. Sonbahar + kış aylarında kullandım ve yeterli geldi. Üstelik yoğun içeriğine rağmen, yağ butonu da yapmadı benim yağlı cildimde.

Gelelim olumsuz değerlendirmelere;

(-) Mevcut çizgi/ kırışıklıklar için bir etkisi olmadığı benim ve yorumlarını okuduğum tüm kullanıcıların ortak eleştirisi. İncelediğimiz içerik listesi buna uygun değil zaten. Ancak iyi nemlendirdiği için, nemsizlik kaynaklı oluşabilecek yeni kırışıklıkları önleyebilir. 

(-) İçeriğinde koruyucu yer almadığı için açıldıktan sonra raf ömrü çok kısa (6 ay). Yani bir süre kullanıp, seneye yeniden kaldığınız yerden devam etmeniz için uygun değil :) Ben 8-9 ay içerisinde bitirdim hiçbir sorun da yaşamadım. Endişelenmeyin :)

(-) Göz çevresi problemleri yoğun olan kullanıcılarda etkisiz kaldığı belirtilmiş. Kronik sorunlara çözüm yaratabilecek radikal bir içerik listesi yok, ne yazık ki. 

(-) Yağ butonu yapıp yapmadığı konusu dünya genelindeki kullanıcıları 2’ye bölmüş :) Benim önerim öncelikte tester ını edinip, yaklaşık 1 hafta denemeniz. Cildiniz emmez ise yağ butonu oluşacağını garanti edebilirim. Etkilerini bu kadar sürede bile olumlu/olumsuz fark edersiniz. 

Üründen çizgi/kırışıklık probleminiz için çok fazla iyileşme beklemeden, olumlu/olumsuz belirttiğim detaylar beklentilerinizle uyuşuyorsa kullanmanızı öneririm. Ancak orta ve ileri yaşlardaki kullanıcılar için yaşlanma karşıtı bakım yapamayacağından eksik kalacaktır. En ideali kullanıcı kitlesinin 20-35 yaş aralığındaki kullanıcılar olduğunu düşünüyorum. 

Sevgiler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>