“Cildimizde Photoshop Etkisi?…”

By  |  0 Comments

 

Teknolojinin her alanda beklentileri karşılayacak hatta hayal gücünün de üzerine çıkarak inanılmaz gelişmelere imza attığı bir dünyada yaşıyoruz; kozmetik sektörünün bu süreçten mahrum kalması üzücü olurdu :)

Bu yazımda misafir etmek istediğim kozmetik sektörüne ait son gelişme; blur teknolojisi. Bu teknolojiyi yepyeni bir üründe kullanan Biotherm firmanının son ürünü; Biotherm Blue Therapy Lift &Blur.

“Güçlü bir yaşlanma karşıtı bakımın etkisi, ciltte o anda görülebilseydi nasıl olurdu?”

Bu soruyu yönelten Biotherm, Laboratuarları’nda geliştirdiği Biotherm Blue Theraphy serisinin yeni ürünü Lift&Blur ‘un etkileriyle ve yenilikçi teknolojisiyle adından bahsettirecek gibi görünüyor…

Ürünün öne çıkarılan iki çok önemli etkisi var. Bunlardan birisi; lifting (cildi yukarı kaldırma yani sarkmaları toparlayıcı) özelliğidiğeri ise blur etkisi.

Peki nedir bu blur etkisi?

Blur kelimesi, bazılarımızın photoshop programlarından, bazılarımızın instagram ve telefonlarımızdaki fotoğraf uygulamalarından aşina olduğumuz bir kelime. Amacı; fotoğraftaki kişinin cildindeki lekeleri, izleri ya da istenmeyen her ne varsa onları yok edip, pürüzsüz ve güzel bir görüntü sağlamak.

İşte blur kremler, bu teknik uygulamaların fotoğraflarımızın üzerindeki kusursuzlaştırıcı ve hepimizi memnun edici teknik efektini, cildimize yapmayı vaad ediyor!

Üstelik bunu yüze sürüldükten birkaç saniye sonrasında gerçekleştireceğini iddia ediyor….

b6

Biotherm, bu yeni ürününde özel bir içerik kullanıyor. “Optik Ultra-Blur Teknolojisi” nin kullanıldığı bu ürün, 7 saniyede cildi pürüzsüzleştiriyor, 7 günde cildi toparlıyor.

Biotherm markasının, Blue Therapy serisine eklediği bu yeni Lift&Blur ürünün vaadi bu. Ayrıca, cildi yenileyici etkiye sahip Blue Retinol’ün yüksek konsantrasyonda kullanılmasının da anında pürüzsüzleştirici etki yarattığı belirtiliyor. Aynı zamanda ışığı yayan polimerlerle cildi aydınlatıyor. Böylelikle cilt, üzerine photoshop uygulanmışcasına pürüzsüz görünürken; düzenli kullanımında kırışıklıkları hafifliyor, yüz çevresi sıkılaşıyor ve toparlanıyor, renk eşitsizlikleri düzenleniyor. Ürün Paraben içermiyor.

Blue Therapy Lift & Blur iki farklı üründen oluşuyor;

Screenshot_3

         1.   Blue Therapy Lift & Blur (Up-lifting instant perfecting cream):

Cildi lifting etkisiyle yukarı doğru toparlama vaadindeki emisyon kıvamlı bu krem; cildi ferahlatmak, yumuşatmak için kadifemsi bir dokunuşla sarıyor.

Kullanımı: Sabahları tüm yüze ve boyna yumuşak (parmaklarımız yüzümüzden kayarcasına) hareketlerle uygulanıyor. Cildi yumuşatma ve pürüzlerini giderme etkisinin azalmaması için uzun, süreli masaj uygulanmaması öneriliyor. Ayrıca, uzun vadede lifting (toparlama sıkılaştırma) etkisinin artması için, cilde “yengeç hareketi” ve “piyano hareketi” ile uygulanabileceği anlatılmış. Ben de bu ilgin öneriye resimli şekilde yer vermek istedim :)

bilgee

       2. Blue Therapy Ultra-Blur / (smoothing filler wrinkles & pores):

İsminden de anlaşıldığı üzere, az önce konuştuğumuz blur etkisini “ultra düzeyde” içeren bir ürün. Optik blur teknolojisinin üst düzeyde kullanıldığı bu ürün, cildin yaşlandıkça cildin daha hızlı ve daha derinden alarm vermeye başladığı noktaları kusursuzlaştırmayı hedefliyor:

  1. kaz ayakları
  2. agız kenarı çizgisi
  3. gözle görünür şekilde genişlemiş gözenekler.

Bu nedenle;

  • kırışıklık görünümünü iyileştirmeyi,
  • gözenek görünümünü düzenlemeyi,
  • cilt tonu eşitsizliğini yok etmeyi hedefliyor.

Böylelikle cildi daha dolgun, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşturmayı vaad ediyor.

Kullanımı: cilt üzerindeki gerekli noktalara parmak uçlarıyla yumuşak hareketlerle uygulanması öneriliyor. Ağız çevresinde kullanılmaması gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>