CHANEL HYDRA BEAUTY MICRO GEL YEUX

By  |  0 Comments

Chanel Hydra Beauty Micro Nemlendirici Göz Jeli

Chanel Hydra Beauty serisi; yaşı ya da cilt endişesi ne olursa olsun, tüm ciltlerin nem ihtiyacına yanıt vermek üzere üretilmiş bir seri. Sloganı; Nemlendirme, Koruma, Aydınlatma.

chanel 2

Seriye 2016 ilkbahar aylarında eklenmiş olan en yeni ürün aynı zamanda bugünkü yazımızın da konusu; Chanel Hydra Beauty Micro Gel Yeux. Patentli mikro-damlacık teknolojisi içeren konsantre formülü bu göz jeli, göz çevresine kesintisiz nem vermek, amacıyla üretilmiş. Mikro akışkan teknolojisi ile, gözaltı şişliklerini, koyu halkaları ve nemsizlik çizgilerini hedef alıyor.

chh

Ürünün içeriği ve özellikleri nelerdir?

İçerik listesine hiç bir yerde rastlayamadım. Kendi ürünümün kutusunu da attığım için, içerik listesi hakkında detaylı bilgi veremeyeceğim. Ancak oranlarını bilemiyor olsak da, içeriğinde kullanıldığı ifade edilen 2 bitkiden söz etmek isterim:

Screenshot_1

Camellia Alba Bitkisi (Kamelya). Formülün içerisindeki görevi; yoğun nem sağlamak ve cildi yatıştırmak.

Screenshot_2

 

 

 

Mavi Zencefil bitki özleri ise, Madagaskar Adası Vohimana Ormanları’ nda yetişiyor. Cilde antioksidan desteği sunarak; cildi serbest radikallerden korumayı ve savunma sistemini güçlendirmeyi vaad ediyor.

Bu iki bitki özünün birleşimi ise; uygulandığı ciltte serinleme ve yatıştırma etkisi yaratmakla görevli. (göz çevresini neden serinletmeye ihtiyaç duyacağımızı anlayamadım?)

İçerik listesinin hiçbir kaynakta yer almaması tuhaf geldi açıkçası.

Ürün hakkında ne düşünüyorum?

Ürünü büyük bir beklentiyle ve merakla satın aldım. Uzun süredir de kullanıyorum, neredeyse bitmek üzere. Yorumlarımı sizlerle paylaşmak isterim:

b4

(+) Göz jeli, oldukça hijyenik ve havayla temas etmediği şeffaf plastik bir tüp içerisinde bulunuyor.

(+) Ağız kısmı ve pompası istediğiniz kadar ürünü alabilmenizi sağlıyor.

(+) Plastik şişenin şeffaf oluşu nedeniyle, ne kadar ürün kaldığını da rahatlıkla görebiliyorsunuz.

(+) Ürün göz çevresi tarafından hemen emiliyor. Göz çevresini kesinlikle yağlandırmıyor.

(+) Üzerine rahatlıkla göz makyajı/ kapatıcı uygulanabiliyor.

GELELİM OLUMSUZ YANLARINA:

(-) Ürünün en büyük iddiası olan nem vermeyi yeterince gerçekleştirmiyor! Değil “kesintisiz nem vermek”; bu serum jeli gözünüze sürdükten kısa süre sonra rahatsız edici bir kuruluk meydana geliyor. Sanki göz çevrenize alkollü bir tonik sürmüşsünüz de gerilmiş gibi. Üzerine başka bir göz nemlendiricisi kullanmak zorunda kaldım. 

(-) Ürünün tanıtımında vadedilen göz altı şişlikleri/ morlukları ve de nemsizlik çizgileri ile ilgili hiçbir olumlu gelişme yaşamadım. Aksine, göz çevresini kurutarak, nemsizlik çizgilerini artırıyor!

(-) Bir yazıda bu ürün için “su serumu” benzetmesi yapıldığını okudum; kesinlikle katılıyorum… klmn

Chanel-Kıvamı sulandırılmış bir serum gibi (rengi de şeffaf zaten), bu nedenle sürülmesi biraz hız gerektiriyor, çünkü parmağınızdan hemen aşağı doğru akıp gidiyor :) Resimden de sanırım akışkanlığı anlaşılıyordur…

(-) Kıvamının akışkanlığı ve hafifliğinden olacak; ürün çok çabuk tükeniyor.

(-) Bu jeli işyerinde gün içerisinde birkaç kez göz çevremde yenilememe rağmen yine de nemlendirme adına verimli bir sonuç alamadım.

Ürünün reklamı, içeriğinde kullanılan patentli teknolojileri, sloganı her ne kadar etkileyici olsa da, göz çevresini nemlendirmede o ölçüde etkin olmayan bu ürünü yeniden almayı düşünmüyorum.

Güzel günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>